Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

E46 Business CD Blaupunkt - Podłączenie wejścia AUX

22 Lut 2019 15:55 453 6
  • Poziom 3  
    Witam, chciałbym podłączyć kabel AUX do takiego radyjka, niestety nie ma ono takiej możliwości. Wiem, że można próbować wpiąć się pod fale AM. Jeżeli ktoś coś wie na ten temat, to proszę o pomoc. Scalak to motorolla xc390239fu, nie mogę nigdzie znaleźć datasheetu. Jedynie taki schemat.
  • Poziom 29  
    A próbowałeś się podłączyć tak, jak na schemacie?

Niektóre radia z E46 miały możliwość aktywacji wejścia AUX. Wymagany był kabel z 2 rezystorami i kondensatorem - inaczej AUX się nie pojawiał a radio nie przyjmowało kodowania. Więcej informacji znajdziesz na necie po wpisaniu "E46 AUX cable schematic".
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedź, problem jest taki, że moje radio nie ma przycisku MODE, więc opcji AUX na pewno nie ma. Na razie próbuję podpiąć się tak jak na schemacie, tylko czekam na części. Użyję do tego gniazda mini jack z wyłącznikiem, więc jak będzie wpięty jack to rozłączy obieg a jak odpięty to załączy i będzie tak jak oryginalnie. Obawiam się tylko, że nie będzie wtedy regulacji głośności z radia, oraz innych ustawień, tylko będzie działać jako wzmacniacz. Nie znalazłem nigdzie żadnej sensownej odpowiedzi na ten schemat.
  • Poziom 29  
    Regulacja głośności, jak i barwy powinna zostać zachowana ponieważ wpinasz się w tor między głowicą tunera a procesorem dźwięku (gdzie realizowana jest barwa i regulacja głośności). Najlepszym sposobem sprawdzenia będzie jednak podłączenie i przetestowanie ;)
  • Poziom 3  
    Okej, jak wszystko zmontuje to zdam relacje ;)
  • Poziom 3  
    marci4 napisał:
    Regulacja głośności, jak i barwy powinna zostać zachowana ponieważ wpinasz się w tor między głowicą tunera a procesorem dźwięku (gdzie realizowana jest barwa i regulacja głośności). Najlepszym sposobem sprawdzenia będzie jednak podłączenie i przetestowanie ;)

Witam ponownie, polutowałem wszystko tak jak należy, ale niestety brak dźwięku po podłączeniu telefonu. Radio gra z podłączonym i odłączonym jackiem, bez różnicy czy jest przejście w ścieżce czy też nie. Oryginalne rezystory 221, zastąpiłem tymi z "drucikami" o podobnym parametrze czyli 220R ze względu na to, że tamtych nie dałem rady przylutować do kabelka. Wychodzi na to, że to nie to podłączenie. :/ Ktoś ma jakiś pomysł?
    Znalazłem jeszcze taki schemat, tutaj jest podłączenie prosto przed wzmacniacz i niestety nie będzie nawet regulacji głośności z radia, więc nie za ciekawie.
    Taki datasheet znalazłem, trochę różni się końcówką, ale może w czymś pomoże. Oznaczenia nóżek zdają się zgadać z tym co na zdjęciach, jest nawet AUX, u mnie nie podłączony.