Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfec - Moduł sterujący, co to za element?

22 Lut 2019 17:59 756 9
 • Poziom 10  
  Cześć.
  Proszę o podpowiedź co to za okopcony element na poniższym zdjęciu? Dioda? Bezpiecznik? Niestety nie jest oznaczony, nic na nim nie pisze. Moduł pochodzi z pralki Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfect. Wiem, że nikt tutaj nie jest wróżbitą, ale być może ktoś ma na tyle doświadczenia, że będzie potrafił ocenić co to jest:
  Pralka Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfec - Moduł sterujący, co to za element? Pralka Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfec - Moduł sterujący, co to za element?
 • Poziom 34  
  Witam.
  Ewidentnie rezystor (opornik), ale jaka wartość, to już wynika ze schematu. Można dopasować - podobny schemat (obwód) i w ten sposób "dopasować" wartość. Element spalił się nie bez powodu - zostaje najważniejsza rzecz - PRZYCZYNA, a potem wymieniać rezystor.
 • Pomocny dla użytkowników
  Wygląda na rezystor o numerze R2900. Numer to nie wartość, ale oznaczenie na PCB i zapewne schemacie.
 • Poziom 26  
  Zwróć uwagę, że i ścieżka jest wypalona - widać na drugim zdjęciu. Musiało dojść do większego zwarcia
 • Pomocny dla użytkowników
  Zapewne niewiele ci to da, ale ten rezystor obok ma wartość 10Ω (R8901). Najlepiej znaleźć zdjęcie takiej płytki, gdzie można by było odczytać wartość tego uszkodzonego. Schematu raczej nie znajdziesz.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  Wygląda na 470Ω.
  Pralka Bosch WAN2406EPL Serie 4 VarioPerfec - Moduł sterujący, co to za element?
 • Poziom 9  
  Czy wiesz może, jaki ta pralka ma bęben - klejony czy skręcany - pytam, bo muszę kupić pralkę, ta ma silnik inwerterowy, kosztuje teraz w EURO AGD 1200 PLN, no i na razie tę wybrałem. Wczoraj z serwisu BOSHA otrzymałem info, że, cyt. "Dzień dobry,W nawiązaniu do zapytania,Modele pralek z serii WLT, WLL,WLK,WLG,WAN,WAE posiadają rozbieralny bęben." - no ale pewności nigdy nie za mało...;-) z YT z kolei info, że modele WAN WAE są robione w Polsce...Poza tym - jeśli możesz - napisz coś więcej o tej pralce - czy "chodzi" podczas wirowania, jak długo ja masz, czy się coś zepsuło - jednym słowem - czy warto wydać te 1200 zeta...? Chodzi o to - czy byś ja kupił jeszcze raz - dla kogoś na przykład, albo polecił komuś jej kupno? Z góry dziękuję...