Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis t22 - Pompa ABS

22 Lut 2019 21:49 201 2
  • Poziom 3  
    Witam.

Mam problem z pompą ABS a najprawdopodobniej raczej z elektroniką od niej. Przedtem kontrolka nie świeciła, kiedy był u mechanika w celu naprawy zawieszenia i układu paliwowego, samochód stał przez tydzień w ciepłym warsztacie, ostatniego dnia kiedy miałem odbierać samochód szef tego warsztatu skontaktował się ze mną w celu powiedzenia mi kiedy mogę przyjechać po samochód i się pytał o kontrolkę ABS ( czy się paliła wcześniej, ja na to, że nie ). O wyznaczonej godzinie przyjechałem i coś tam jeszcze kombinowali przy abs-ie. Jak ruszali pompa to kontrolka świeciła i gasła więc szef tego zakładu powiedzial, że to na 99,9% elektronika od tej pompy. Wyszukał w sieci zdjęcie tej elektroniki ( jak to wygląda w środku ) i pokazując ( na tym zdjęciu ) na druciki które idą jednym rzędem z tej płytki powiedział, że prawdopodobnie jeden z tych drucików jest przerwany. Znalazł mi pompę z elektroniką ale jej nie zamawiałem. Bo uznałem, że może da się to naprawić jakoś w garażu ( w sensie zlutować te druciki czy coś ). I moje pytanie brzmi: czy można zdemontować ta elektronikę z tej pompy bez spuszczania płynu hamulcowego i demontażu pompy i czy nawet jeśli bym zdemontował ta elektronikę to czy płyn hamulcowy by i tak z niej nie leciał? Toyota Avensis T22, silnik: 1.8 benzyna, 110 KM, samochód posiada instalację gazową, liftback lub hatchback, rocznik samochodu: 1997.

Pozdrawiam.
  • Poziom 3  
    Na abs-ie było: słaby prąd od akumulatora to został on podładowany klemy wyczyszczone łącznie z biegunami w akumulatorze, nowe gniazdo bezpiecznika przy akumulatorze. Coś może być w prawym tylnim kole ale nie wiem i żarówka od stopu się podobno nie paliła. Ale jeśli o ta pompę chodzi to nawet jakbym chciał wymontować sama elektronikę tej pompy to i tak muszę spuszczać płyn hamulcowy czy nie?