Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Eltrox Hurton
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera wifi + repeater + router

Halski92 22 Feb 2019 23:06 1095 4
    Halski92
    Level 2  
    Witam, nigdzie nie znalazłem podobnego tematu. Bardzo proszę Was o pomoc.
    Potrzebuję połączyć 4 urządzenia: Kamera IP (Intelkam WIP-109AR) łączy się przez Wi-Fi z repeaterem (8level WRP-300), repeater przewodem RJ45 z routerem (DASAN H660GM), a router z komputerem też przez RJ45. I teraz moje pytanie, jak to wszystko skonfigurować, żebym na komputerze miał podgląd oraz nagrywanie z kamery bez przerw? (czyli bez żadnych zmian IP bo oprogramowanie kamery musi łączyć się z nią zawsze przez to samo IP). Proszę o konkretne odpowiedzi jak skonfigurować poszczególne urządzenia. Z góry Dziękuję za pomoc.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Eltrox Hurton
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Zmienić zabawki na kamery, zainwestować w rejestrator sieciowy.
  • Eltrox Hurton
  • Helpful post
    Interesant
    Level 33  
    ...
    Halski92 wrote:
    Witam, nigdzie nie znalazłem podobnego tematu. Bardzo proszę Was o pomoc.
    Potrzebuję połączyć 4 urządzenia: Kamera IP (Intelkam WIP-109AR) łączy się przez Wi-Fi z repeaterem (8level WRP-300), repeater przewodem RJ45 z routerem (DASAN H660GM), a router z komputerem też przez RJ45. I teraz moje pytanie, jak to wszystko skonfigurować, żebym na komputerze miał podgląd oraz nagrywanie z kamery bez przerw? (czyli bez żadnych zmian IP bo oprogramowanie kamery musi łączyć się z nią zawsze przez to samo IP). Proszę o konkretne odpowiedzi jak skonfigurować poszczególne urządzenia. Z góry Dziękuję za pomoc.

Żadnego z tych wynalazków nie znam, ale teoretycznie (o ile router wspiera nadawanie adresów IP po MAC adresie), to w zakładce DHCP zapisz na stałe MAC adres kamery, w Reapiter'ze wyłącz DHCP i ustaw inny kanał oddalony o 4 kanały od obecnego kanału Wi-Fi (w Router'ze i reapiter'ze ustaw szerokość kanału dla Wi-Fi na 20MHz).
    Halski92
    Level 2  
    sosarek wrote:
    Zmienić zabawki na kamery, zainwestować w rejestrator sieciowy.

No niestety nie pomogłeś mi za bardzo i nie każdego jest stać na jakieś "zaawansowane" sprzęty, Jak dla mnie ten jest wystarczający, tylko po zmianie routera nie mogę poradzić sobie z ustawieniami.

Interesant wrote:
    Żadnego z tych wynalazków nie znam, ale teoretycznie (o ile router wspiera nadawanie adresów IP po MAC adresie), to w zakładce DHCP zapisz na stałe MAC adres kamery, w Reapiter'ze wyłącz DHCP i ustaw inny kanał oddalony o 4 kanały od obecnego kanału Wi-Fi (w Router'ze i reapiter'ze ustaw szerokość kanału dla Wi-Fi na 20MHz).

Niestety do routera mam dostęp tylko jako user, i mam bardzo ograniczone możliwości ustawień, Nie mogę nadać IP po adresie MAC. I jak mam ustawić repeater który łączę z routerem poprzez RJ45? On obsługuje wiele trybów pracy:
    1. Repeater Wi-Fi
    2. Router
    3. Access Point
    4. WDS
    5. Access Point + WDS
    6. Access Point Client
    7. WISP
  • Helpful post
    Interesant
    Level 33  
    ...
    Repeater ustaw w tryb Access Point.
    Jeżeli w routerze nie masz możliwości przypisania adresu po MACu, to ustaw IP w kamerze na sztywno:
    Adres IP (Brak danych z jakiej puli - 10.0.0.0 - 10.255.255.255, 172.16.0.0 - 172.31.255.255, 192.168.0.0 - 192.168.255.255);
    Maska podsieci (255.255.255.0);
    Brama (Adres IP routera);
    DNS1 (Adres IP routera);
    DNS2 (8.8.8.8);