Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy zestaw narzędzi od ST do projektowania systemów kontroli silników elektrycz

ghost666 22 Lut 2019 23:17 603 0
 • Nowy zestaw narzędzi od ST do projektowania systemów kontroli silników elektrycz
  Firma STMicroelectronics uruchomiła onlineowe narzędzie dedykowane dla elektroników-projektantów. Ten zintegrowany system pozwala na wydajniejsze i wygodniejsze przeglądanie dokumentacji dotyczącej projektowania urządzeń do sterowania silnikami. Nowa internetowa platforma, pozwala na pobranie całej interesującej nas dokumentacji w postaci jednego plik zip, zamiast spędzania długiego czasu na znalezienie wszystkich potrzebnych kart katalogowych, not aplikacyjnych etc.

  Platforma ST-MC-SUITE dedykowana jest dla inżynierów wykorzystujących mikrokontolery z rodzin STM8 oraz STM32. Daje ona dostęp do tutoriali i dokumentacji podzespołów z pomocą jednego kliknięcia. Wraz z tymi dokumentami pobrać można też nowe oprogramowanie X-CUBE-MCSDK. System zapamiętuje to co pobraliśmy i nad jakimi projektami pracujemy - może jednocześnie zapamiętywać wiele różnych konfiguracji z których korzystamy w różnych projektach. System pozwala też na łatwe przejście do sklepu z modułami ewaluacyjnymi wszystkich wykorzystywanych przeze mnie podzespołów.

  Projektanci, korzystając z ST-MC-SUITE mają dostęp do oprogramowania, płytek ewaluacyjnych, zestawów deweloperskich do sterowania silnikami i inwerterami - wszystko ożna zakupić on-line. Podobnie jest z kompletną dokumentacją - portal dostarcza nam kompletnych informacji na interesujący nas temat. Dzięki temu projektanci podczas swojej pracy mogą łatwo porównywać kilka rozwiązań jednocześnie, a także zarządzać dokumentacją do kilku różnych projektów jednocześnie.

  Dokumentacja dostępna w ramach ST-MC-SUITE skupia się na bezszczotkowych silnikach prądu stałego (BLDC) oraz silnikach synchronicznych z magnesami permanentnymi (PMSM) z wykorzystaniem kontroli wektorowej (metod FOC). Kolejne technologie sterowania i rodzaje silników mają być dodawane do portalu jeszcze w tym roku, jak zapowiada ST.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/st-tool-suite-simplifies-motor-control-designs

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9542 postów o ocenie 7605, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.
 • Computer ControlsComputer Controls