Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MPC 3002 - szybkie zużycie folii grzejnej

23 Lut 2019 09:01 399 17
  • Poziom 13  
    mam problem z maszyną MPC 3002
    metalowa listwa zbierająca z folii grzejnej zniszczyłą mi tą folię
    najpierw stało się to na jednym zespole utrwalania
    następnie założyłem cały zespół z innej maszyny z idealną folią i z nowu to samo
    nie przekładałem owej listwy która porysowała mi folię a efekt jest identyczny na dwóch różnych zespołach grzewczych
    nie wiem o co chodzi, czy miałem takiego pecha trafiając na jakieś zdeformowone te listwy w obydwu unitach?
    co o tym sądzicie, cena folii jest kosmiczna a ja muszę 2 raz skasować klienta a zrobił niecałe 20 tysięcy na tej folii !!!
    załączam foto
    będę wdzięczny za każdą uwagę
  • Poziom 25  
    Bardzo nieudana konstrukcja grzejnika. MP Cxx02 to pierwsze modele Ricoh z tym nieszczęsnym wynalazkiem w postaci folii zamiast normalnego wałka grzejnego. Dodatkowo listwa separująca pracuje zbyt blisko folii, co skutkuje gromadzeniem się na niej nagaru i ostatecznie mechanicznym uszkodzeniem folii.

Dość skutecznie poprawiono to w nowszych modelach, gdzie wyprofilowanie listwy omija "szerokim łukiem" środek folii.
  • Poziom 25  
    Niestety nie. To całkowicie zmienione moduły.
  • Poziom 13  
    to może po zmianie tej folii całkowicie zdemontuje tą metalową prowadnicę?
    czy próbował ktoś bez tej prowadnicy jak działa maszyna?
    a może zeszlifować troszkę tak aby nie dotykała folii, co o tym sądzicie?
  • Poziom 25  
    Ta "prowadnica" spełnia takie samo zadanie jak odrywacze w standardowych konstrukcjach grzejników. Próbowałem na jednej maszynie jak sobie poradzi bez tego separatora i efekty dość mizerne. Przy druku tekstowym radziła sobie bardzo dobrze, natomiast przy dużym pokryciu tonerem (szczególnie w kolorze) brak separacji powodował zacięcia w grzejniku. Duża ilość toneru przy krawędzi wiodącej kartki powoduje jej oklejanie się na folii. Efekty dużo lepsze przy zastosowaniu sztywniejszego papieru, bodajże 100g, jednak nie uważam żeby było to rozwiązanie długoterminowe i przekonujące dla klienta. Jedyne co pozostaje to regularne wizyty i czyszczenie separatora z nagaru.
  • Poziom 27  
    Te modele nie były pierwszymi z tą folią. Już przecież mpc2800 mają folię nie wspominając o wczesniejszych np 3224. Fakt nie lubia te maszyny grubszej gramatury i pełnego zadruku bo niestety ta listwa potrafi się nieźle oblepić. na zwykłych drukach powiedzmy biurowych tłuką bez zastrzeżeń a wystarczy grubszy papier (a juz powlekany odpada) i prowadnica ubrudzona.
  • Poziom 18  
    mpc2800 to mialy pas grzejny a nie taka typowa folie. pierwsza maszyne ricoha ktora miala folie i ktora ja znam to bylo mpc2051. i tez nie byla to typowa konstrukcja bo folia byla zalozona na druga folie w ktorej byla grzalka
  • Poziom 13  
    dowiedziałem się, jest modyfikacja na moduł tej folii. Poprawili tkaninę na której obraca się folia i jest wrażenie że listwa oddalona jest bardziej od folii.
  • Poziom 21  
    serwis.urz.biurowych napisał:
    dowiedziałem się, jest modyfikacja na moduł tej folii. Poprawili tkaninę na której obraca się folia i jest wrażenie że listwa oddalona jest bardziej od folii.

Ale jest to modyfikacja w pózniejszych modelach tej maszyny czy sa dostepne czesci do modyfikacji?
  • Poziom 21  
    tak kupuje się cały unit folii, za miliony monet i działa :-)
    D1424273
    widzę również że na aliexpress są całe zestawy do regeneracji

A co ile czyścisz tą metalową listwę,żeby w miarę działało od konserwacji do konserwacji.Co 20tys wydruków starczy.
    Ten SLEEVE:FUSING:EU:ACCESSORY MPC3002/3502 (D1424273)
    to jest łącznie z taśmą element ,czy jak to wygląda,zamawiałeś już to może?
  • Poziom 18  
    Z tego co pamietam jest komplet grzalki z bezpiecznikiem do kasowania bez listwy odrywajacej
  • Poziom 13  
    Folia zużywała się już po 4-5 tysiącach
    po wymianie samej folii i oczyszczeniu ślizgu, nasmarowaniu itp z powrotem po 3 tysiącach się wytarła !!!

po wymianie tego unitu ,który opisałem powyżej problem minął, ale 1400 zeta poszło plus jedna folia dodatkowo za 600 :-(
  • Poziom 21  
    Folia zużywała się już po 4-5 tysiącach
    po wymianie samej folii i oczyszczeniu ślizgu, nasmarowaniu itp z powrotem po 3 tysiącach się wytarła !!!

po wymianie tego unitu ,który opisałem powyżej problem minął, ale 1400 zeta poszło plus jedna folia dodatkowo za 600 :-(

4-5tys masakra ,ale co było przyczyną ,ze folia się zużyłą po tak krótkim czasie ,nagar na listwie metalowej.
    Slyszalem ,że problem zaczyna się koło 100tyś kopii a ty piszesz 4-5 tyś.
    Co oni zmienili w tym module?

Dodano po 5 [godziny] 17 [minuty]:

A czy maszyny MPC 4502 mają te same problemy z fuserem co MP 3002?
  • Poziom 13  
    problemem był syf, nagar na włóknie który jest pod folią, folia na nim się kręci.
    To on spycha folię blisko metalowej listwy i go rysuje.
    ja wymieniłem samą folię i dlatego po 4 tysiach zniszczyło mi ją z powrotem