Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zasilacz będzie odpowiedni do durona 1 ghz ??

08 Wrz 2005 01:17 1002 10
  • Poziom 10  
    Pytanie takie jak w temacie. Czyli jaka zasiłka do tego proca na płycie ecs k7s5a ?? Na razie jest 250 W, ale są dziwne objawy i wydaje mi się ze chyba zasilacz jest za słaby.
    Wygląda to tak :
    Odpalam kompa, wszystko pięknie chodzi, bez problemu.
    Wyłączam i włączam ponownie komputer wstaje ale nie ma sygnału na monitorze , światelko w stanie czuwania.
    Wyjmuje wtyczke od prądu z zasilacza czekam kilka sekund i komp sie uruchamia i tak w kółko regularnie.
  • Poziom 29  
    Co do tematu ,kup se zasilacz z ppfc a ,potem zobaczymy dalej ,wiesz sprawa komputerów jest wielce problematyczna ..
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    widziałem durona 1200 na k7vza z hdd, cdrw, sieciówką i kartą tv ciągniętego przez zasilacz 235W.
    Krótko mówiąc to nie jest reguła, zależy od egzemplarza - sprawdź na innym zasilaczu, ale niekoniecznie od razu kupuj.
    Pozdr.
  • Pomocny post
    Moderator
    Cichy_2004 napisał:
    Wyjmuje wtyczke od prądu z zasilacza czekam kilka sekund i komp się uruchamia i tak w kółko regularnie.

Witam!
    Zasilacz jest do naprawy ! Więc poszukaj inny sprawny i nie zapomnij posprawdzać elektrolity na płycie głównej ponieważ tam też już może się coś dziać od zasilacza jak i od jakości elektrolitów tam zastosowanych itd..
    :arrow: Tylko pamiętaj że dobry zasilacz 250W sobie poradzi natomiast wiele 300W nie! :D
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jedna z moich konfiguracji:

Duron 900Mhz; 256MB RAM;MB Microstar VIA;Geforce 2MX440 64MB AGP; SB Live 5.1PCI ; AHA2940 Fast-SCSI2; HDD 4,5GB IDE Seagate Medalist; HDD 1GB ST31230N FastSCSI2 Seagate Hawk; CD-RW 12x4x36 LG; FDD 1,44MB.

Całość pracuje na zasilaczu 235W (wyciągniety z jakiegoś ADAX'a - byle jaki nie jest) bez żadnych problemów. Zasliacz i cały komputer co kilka miesięcy jest czyszczony i sprawdzany, zero padniętych kondensatorów i widocznych uszkodzeń. Komputer pracuje codziennie od godz 8.00 do 19.00 (firma).

Co do twoich poblemów, to raczej do sprawdzenia (wymiany) zasilacz i płyta główna na obecność padniętych kondziorów.
  • Poziom 10  
    Rzeczywiście niektóre kondensatorki na płycie (k7s5a) są troche spuchnięte. Radzicie wymienić całą płyte, czy same kondensatorki?? Jesli same kondzie to może mi ktoś dać namiar na osobe która sie tym zajmuje w warszawie. Z góry dzięki
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wymiana kondensatorów to nie jest wielki problem, każdy elektronik powinien sobie z tym poradzić. Uważaj tylko na niektórych "magików" nazywających się elektronikami, których jedynym narzędziem jest 80W transformatorówka.
  • Poziom 26  
    tzok napisał:
    Wymiana kondensatorów to nie jest wielki problem, każdy elektronik powinien sobie z tym poradzić. Uważaj tylko na niektórych "magików" nazywających się elektronikami, których jedynym narzędziem jest 80W transformatorówka.

Osobiście używam w/w (75/45W) lutownicy i nie mam problemów, kolega może pomylił z lutownicą do lutowania rynien. :D
  • Moderator Samochody
    Miałem raczej skojarzenia z lokalnymi specami od instalacji alarmowych i CarAudio... przy ich wprawie i sprzęcie to potrafią przegrzać luty na przewodać o2mm i aż strach pomyśleć, że casem coś dolutowują do płyt drukowanych...
  • Moderator
    Telex napisał:
    Osobiście używam w/w (75/45W) lutownicy i nie mam problemów, kolega może pomylił z lutownicą do lutowania rynien. :D

:arrow: ... bardzo mi przykro , ale kolega się nie zalicza :cry: jako że nie spełnia warunków kolegi tzok tylko 80W , a nie jakiś tam wynalazek z przełącznikiem 75W/45W :D
  • Poziom 10  
    Koniec tematu. problem rozwiązał się sam. 250 W wystarcza w zupełności.
    Moderowany przez TONI_2003:

Wszystko wyjaśnione temat zamykam !
    Jeśli zaistnieje taka potrzeba by post został otwarty proszę dać wiadomość na PW i podać link do postu .!