Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TomTom Start 20 -jak wgrać mapy?

23 Lut 2019 12:47 876 1
 • Poziom 1  
  Witam. mam problem z zainstalowaniem map wTomTom Start20. Chciałem wgrać nowe mapy w MyDrive Connect ale podczas instalacji wyskoczył mi komunikat na urządzeniu że coś poszło nie tak, odłączyłem urządzenie i okazało się że na urządzeniu nie ma wgranych żadnu map. Po ponownym podłączeniu urządzenia chciałem wgrać mapy jeszcze raz ale w aplikacji w zakładce Moja zawartość --> Moje mapy nie ma możliwości zainstalowania map. Proszę o wskazówki co można zrobić aby zainstalować mapy

  TomTom Start 20 -jak wgrać mapy?
 • Poziom 8  
  Ogólnie ta aplikacja MyDrive Connect to jest skaranie boskie. Występuje mnóstwo czynników, które powodują, że nie można zainstalować mapy. Niby wszystko dobrze idzie, jednak przy ok. 70-85% nagle instalacja się kończy, aplikacja podaje, że instalacja zakończona a w nawigacji ukazuje się komunikat "Coś poszło nie tak...". Po odłączeniu navi od PC i uruchomieniu mamy komunikat, że nie znaleziono map. Po ponownym podłączeniu do PC w MyDrive widzimy, że mapa jest uszkodzona i mamy możliwość jej naprawienia. Kliknięcie "Napraw" zaczyna proces pobierania mapy choć i to nie zawsze jest możliwe, ponieważ uszkodzona mapa uprzednio niepoprawnie zainstalowana zajmuje nam miejsce w pamięci, pomimo że nawigacja oficjalnie tych map nie znajduje.
  Miałem dokładnie taki sam problem, więc powiem jakie czynności wykonałem by poprawnie zainstalować mapę.
  1. Wyczyścić cache aplikacji MyDrive Connect. Lokalizacja folderu
  C:\Documents and Settings\Nazwa użytkownika\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\TomTom\HOME3\cache
  Po prostu otwieracie ten folder i usuwacie zawartość.
  2. Zmienić port usb. Najlepiej wykorzystać ten z tyłu, który wychodzi bezpośrednio z płyty głównej. Wtyczka musi być stabilna w gnieździe. Bez odczuwalnych luzów.
  3. Zmienić przewód usb. Może się to wydawać dziwne, ale miałem przypadek, że najtańszy chiński kabel kupiony za 5zł miał problem z poprawnym przesyłem danych. Najlepiej mieć oryginał od tomtoma. Ja użyłem przewodu usb od smartfona i dał radę.
  4. Nie zużywać dodatkowo przepustowości łącza podczas instalacji aktualizacji, dlatego że MyDrive wymaga stabilnego, szybkiego połączenia i lubi się wykrzaczyć jak np. seedujecie coś na torrentach czy oglądacie filmy w HD itp.
  5. W ostateczności spróbować instalacji z innego komputera.

  Jeżeli już macie zainstalowaną uszkodzoną mapę to najlepiej ją odinstalujcie wraz z innymi składnikami typu głosy, radary i inne. Po prostu zaznaczcie wszystko i odinstalujcie zaznaczone wtedy zwolni się pamięć w urządzeniu.