Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus GTX660 - Brak sygnału na wyjściu

23 Lut 2019 20:37 171 5
  • Poziom 7  
    Cześć,

Dzisiaj włączam komputer, a tu .. brak sygnału - zgłasza monitor.
    Niedawno - jakiś miesiąc temu był robiony upgrade karty graficznej z GTSa 250 (2 wtyczki 6-pin) na GTX-a 660 (jedna wtyczka 6-pin). Karta chodziła OK, choć było kilka freezów. Do dzisiaj...

Objawy są takie: po włączeniu zasilania wszystko rusza - wentyle wentylatory na karcie się kręcą, diodka się pali. Jedynie na monitorze jest "brak sygnału". Jak wpiszę haslo (BIOS ma hasło), to komputer dalej startuje - słyszę pracę dysku. Wyłączam go przyciskiem reset - Windows sam wyłącza sprzęt.

Co dziwniejsze - tego w życiu jeszcze nie widziałem - z rana, gdy zauważyłem te objawy - pomyślałem, że mógł się uwalić port DVI (rzadko, ale bywa) i przełożyłem kabelek do drugiego portu DVI. Po tym komputer zabootował z obrazem, zalogowałem się do Windowsa. Po podpięciu kabelka Ethernet zauważyłem czarny, znajomy ekran :/ Od tego momentu działo się to samo - czyli po włączeniu kompa "brak sygnału". Kij - myślę dalej - może uwaliły się oba porty DVI :) I zamieniłem kabelek na HDMI. Tym razem komp odpalił i pochodził około 10 sekund, po czym ekran znowu zgasł. Od tego momentu już żadne gniazdo nie działa :/ a kabelka DP nie posiadam.

Monitor jest sprawny. Mógłbym na tym zakończyć, ale pewnie będziecie się domagać dowodów. No więc laptop na D-Subie, PS3 na HDMI oraz ten sam komputer z wyjętą grafiką, ale na podpiętym kabelku DVI pod integrę pokazuje obraz.

W PCcie robiłem reset BIOSu. Bez zmian.
    Prawdę mówiąc mam jeszcze jedną procedurę testową, ale nie chce mi się komputera głównego wyjmować/rozbierać (on ma 2 sloty PCIe, więc mógłbym odpalić kompa na jego grafice, a sprawdzić niedziałającą - czy i tutaj nie wyświetla obrazu, a czy system ją widzi).

Uwalony VBIOS chyba odpada. Jakby coś, mogę go przeprogramować zresztą. Kiedyś bawiłem się w naprawę Radeona, którego odpaliłem na zwartych nóżkach BIOSu w jakimś trybie, tam go przeprogramowałem, odlutowałem kabelki i karta zadziałała - oczywiście z artefaktami, ale przegrzanie chipa pomogło (wiem, że na jakiś czas) i kartę dało się używać.

Jak to jest z obecnymi GeForce'ami ? Nie interesowałem się tym jakiś dłuższy czas - czy te karty mają zewnętrzny układ do obsługi monitora (jak kiedyś), czy też wszystko jest już zintegrowane w chipie ? Co tu mogło paść ?

Płyta: Asus H67 chyba
    CPU: Intel i5-2400
    RAM: 4 GB 2x2 GB
    Zasilacz: Corsair 430W CX

• Poziom 43  
    biuro74 napisał:
    Karta chodziła OK, choć było kilka freezów.

Więc nie działała poprawnie.
    biuro74 napisał:
    wentyle na karcie się kręcą,

Wentyle to masz kołach od Stara - tu są WENTYLATORY.
    Karta sprawdzona w innym komputerze?
    Pokaż te "rozwalone" gniazdo DVI.
  • Poziom 7  
    sosarek napisał:

Wentyle to masz kołach od Stara - tu są WENTYLATORY.

Będziemy się bawić w przytyki ?

sosarek napisał:

Pokaż te "rozwalone" gniazdo DVI.

Gniazdo to rodzaj nijaki, wobec czego prawidłowy zaimek brzmi "to" (rozwalone gniazdo). Ewentualnie "te" (rozwalone gniazda), jeśli mówimy o liczbie mnogiej.

No i nigdzie nie pisałem, że gniazdo jest ani rozwalone, ani "rozwalone". Nic nie trzeba pokazywać - weź sobie byle zdjęcie i zobaczysz to samo. Przyjrzałem się kablowi przy okazji, bo raz czy dwa zdarzyło mi się powyginać piny w nim, ale to nie ten przypadek, gdzie na HDMI dzieje się to samo, kabel jest zresztą sprawny. Tak więc chyba sam przyznasz, że prośba o gniazdo jest kompletnie przestrzelone.

I prosiłbym uważniej o czytanie moich postów - jeśli pisałem, że nie chce mi się (na razie) rozbierać i wyjmować komputera głównego - bo on jest w masywnym biurku i to jest problem same kable wyciągnąć, nie mówiąc o reszcie - to znaczy, że nie trzeba pytać "karta sprawdzona w innym komputerze ?". Cross-check to ja umiem zrobić i zrobię, jak tylko zobaczę zasadność, a na razie nie za bardzo widzę (na razie na bank wiem, że karta w innym pececie NIE pójdzie sprawnie). Bo karta chodziła - nie pół minuty, tylko kilka tygodni, jedyne co mogło paść w międzyczasie (oprócz karty) - to zasilacz, i to też nie całkowicie. Zasilacz w sumie może z rok będzie miał nawiasem mówiąc. I przestań pisać, że karta nie chodziła sprawnie, bo sam też doświadczyłeś zawieszki komputera w życiu nie raz - i co, pewnie nie przyznasz, że masz niesprawny komputer, lol. Na razie pytam, czy ktoś widział taki przypadek, ewentualnie czy podejrzewa, co mogło w karcie się zepsuć. Z tyłu na razie nie widzę żadnych komponentów upalonych, czy ewidentnych zimnych lutów na pinach zasilania na przykład - to na szybki rzut oka.

• Poziom 43  
    biuro74 napisał:
    to ja umiem zrobić i zrobię, jak tylko zobaczę zasadność, a na razie nie za bardzo widzę

To na kiego zakładasz temat???
    KARTA DO SPRAWDZENIA W INNYM KOMPUTERZE CELEM WYKLUCZENIA JEJ USZKODZENIA - TYLE W TEMACIE.
    Kupiłeś stary piekarnik który padł.
    Skoro jednak wiesz lepiej ŻEGNAM - temat nadaje się do kosza.
  • Poziom 7  
    Nie unos sie tak, grzecznie pisze.

Zrozum, co pisze - ja nie pytam sie JAK SPRAWDZIC KARTE (bo ja to doskonale wiem), tylko CO MOGLO W NIEJ PASC patrzac na takie, a nie inne (wydumane) objawy.

Czy to jest OK, co pisze ?

Zalozylem prosty temat, na razie widze - ze odpowiedzi nie znasz, ale juz zegnasz z nerwem. Po co to komu ? Czytaj uwaznie, co pisze - jak pisalem.
    Ze piekarnik kupilem - podejrzewasz (co i tak NIE wyjdzie przy cross check'u) - to inna sprawa. Ja sobie moge zrobic reflow chipa jeszcze raz i w ten sposob sobie sprawdze, czy to bylo zrodlem problemu - ale w razie negatywnego testu dalej nie bede znal odpowiedzi na zadane pytanie - ktore jest: co moglo pasc w takiej karcie, co ma prowadzic do wniosku, czy jest sens sie z nia bawic. Ja osobiscie wole (i lubie) wskrzeszac stare graty, ale na razie brak czasu powoduje, ze szkoda mi po prostu tego czasu na zabawe, jesli wynik z gory moze byc przesadzony - o czym ktos tutaj moze wiedziec patrzac na objawy. Jakies minimum pewnosci chcialbym miec, zanim zainwestuje swoj czas.

• Poziom 43  
    biuro74 napisał:
    CO MOGLO W NIEJ PASC patrzac na takie, a nie inne (wydumane) objawy.

COKOLWIEK.
    biuro74 napisał:
    Zalozylem prosty temat, na razie widze - ze odpowiedzi nie znasz

Zapytaj więc Wróżki albo szklanej kuli.
    biuro74 napisał:
    Ja sobie moge zrobic reflow chipa jeszcze raz

Robiony był już wcześniej? Jak tak to masz prawdopodobną przyczynę.