Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo t 420 nie działa matryca

24 Lut 2019 13:34 234 5
 • Poziom 10  
  Witam podczas czyszczenia matrycy oraz klawiatury doszło do zalania (tak przypuszczam) i matrycy i klawiatury. Obecny obraz jaki wyświetla laptop w załączniku. Wymiana matrycy na inną, podobno dobrą, dało taki efekt( zdjęcie 1 i 2 w załączniku). Laptop działa pod telewizorem, ale nie wyświetla jak ładuje bios, tylko włącza się jak ładuje Windows. Wymiana kabla matrycy też nic nie dala obraza taki sam. Klawiatura teraz dubluje klawisze, np g wyświetla ( g i 5), parę innych klawiszy też nie działa. Czy pada płyta główna?
 • Spec od komputerów
  Zdjęcia z końcówką 510 i 514 przedstawiają zbitą matrycę. To jest ta kupiona czy ta oryginalna? Generalnie jak doszło do zalania, to trzeba było jak najszybciej oddać laptop do serwisu.

 • Spec od komputerów
  Na pierwszym i drugim zdjęciu - matryca wygląda na zbitą, nie zalaną.
  Na drugim - na uszkodzoną logikę matrycy.
  Do tego klawiatura prawdopodobnie do wymiany.

  Pomierz napięcia na złączu matrycy i jeśli nie są za wysokie podstaw sprawną (lub częściowo sprawną) i kompatybilną matrycę na próbę.

  Z opisu nie wynika uszkodzenie płyty. Ale nie można go wykluczyć.
 • Poziom 10  
  Pierwsze i drugie zdjęcie to kupiona matryca z opisu sprzedającego wynikało że jest w pełni sprawna.Zalanie o którym pisałem było to spryskanie dwukrotne (dosłownie) matrycy jak i klawiatury płynem do mycia szyb i natychmiastowym wytarciu papierem. Laptop po zaobserwowaniu usterki został wyłączony rozebrany i suszony przez około 2 gdz nad ciepłym kaloryferem.po załączeniu laptopa obraz był prawidłowy przez jakieś 10 sekund po czym zrobił się obraz jak na zdjęciu 4 i 5

 • Spec od komputerów
  Po takim spryskaniu suszenie mogło nie wystarczyć - należało przemyć płytę np. izopropanolem.
  Możliwe, że matryca została uszkodzona w transporcie lub przy montażu.
 • Poziom 10  
  Bardzo dziękuję za podpowiedzi jak znajde i chwilkę czasu i schemat pomierzę napięcia na złączu matrycy i napisze co mi wyszło pozdrawiam