Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] -1 - Podłączenie 2 akumulatorów w samochodzie

24 Lut 2019 19:47 438 6
 • Poziom 3  
  Witam,
  chciałbym zamontować drugi akumulator do samochodu do kamery oraz routera WiFi. Zastanawiam się który akumulator będzie lepszy (żelowy czy kwasowo-ołowiowy), jaką pojemność akumulatora. Kamera pobiera ok. 5W a ruter nie wiem bo musze go kupić.
  Ten drugi akumulator będzie tylko i wyłącznie do kamery i rutera. Chciałbym zrobić żeby się ładować podczas jazdy oraz gdzie najlepiej go wsadzić? Chciał bym miał możliwość włączania go i wyłączania z wewnątrz samochodu, ponieważ jak stoi przy domu z bramą to nie jest konieczny monitoring, jedynie na parkingu podczas pracy czy zakupów.
  Co sądzicie na ten temat?
 • Poziom 14  
  Proponuję aku. żelowy kilkanaście Ah, i specjalny moduł do ładowania drugiego akumulatora, znajdziesz na popularnym serwisie aukcyjnym.
 • Poziom 3  
  Pisko napisał:
  Proponuję aku. żelowy kilkanaście Ah, i specjalny moduł do ładowania drugiego akumulatora, znajdziesz na popularnym serwisie aukcyjnym.


  A czy akumulatory żelowe nadają się do samochodu? W samochodzie będzie się "trząsł" te akumulatory chyba nie lubią wstrząsów. Jaki moduł mógłbyś mi pokazać przykładowy.
 • Poziom 1  
 • Poziom 33  
  Niner3 napisał:
  Witam,
  chciałbym zamontować drugi akumulator do samochodu do kamery oraz routera WiFi.
  A czy możesz wytłumaczyć czym jest podyktowana chęć zainstalowania dodatkowego akumulatora w samochodzie do zasilania dodatkowych urządzeń. Po za tym, że skomplikujesz sobie życie dodatkowym układem do ładowania akumulatora, to praktycznie nic nie zyskasz. Pobór mocy przez te dwa urządzenia praktycznie nie ma znaczenia dla dobrego akumulatora samochodowego.
 • Poziom 1  
 • Poziom 3  
  Spalił się bezpiecznik po wymianie wszystko śmiga.