Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Parkside PSSA 3.6 D4 czyli tania wkrętarka (nie tylko) dla elektronika.

tomybb 07 Kwi 2019 14:32 6672 41
  • #31 07 Kwi 2019 14:32
    FishuPro
    Poziom 20  

AdiBielo napisał:
    Tak się składa, ze to polska marka - siedzibę mają w Pruszkowie i zero zagranicznego kapitału

Ok, ale jakoś nie mogę nigdzie znaleźć że są producentami czy choćby projektantami tych narzędzi. Chłopaki zrobili sobie markę Dedra i ją sprzedają a kto produkuje? Amerykanie raczej nie.
    Nawet na ich stronie nie ma słowa o produkcji, jest za to mowa o powierzchni magazynowej, ilości pracowników a nigdzie nie ma ile mają powierzchni hale produkcyjne. Wprowadzają nowe marki itd. i to wszystko robi 210 pracowników. Wnioski nasuwają się same marka Polska producent - Azja.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 07 Kwi 2019 15:11
    wojtek1234321
    Poziom 31  

FishuPro napisał:
    Chłopaki zrobili sobie markę dedra i ją sprzedają a kto produkuje? Amerykanie raczej nie.

No Amerykanie raczej nie, najbardziej prawdopodobny producent to Made in P.R.C. - People's Republic of China.

• #33 07 Kwi 2019 15:25
    FishuPro
    Poziom 20  

No właśnie. :) To że firma jest Polska i bez zagranicznego kapitału, super, to się chwali, ale nie mówmy tu o krajowej produkcji. Polski produkt to np. gips szpachlowy pewnej firmy, która zaczynała w garażu -,nazwy nie wymieniam, żeby nie było, że reklama.

• #34 08 Kwi 2019 19:02
    goldi74
    Poziom 43  

AdiBielo napisał:
    Tak się składa, ze to polska marka - siedzibę mają w Pruszkowie i zero zagranicznego kapitału.

Owszem, marka jest polska ale cały asortyment sprzedawany pod tą marką produkowany jest w Chinach.

• #35 09 Kwi 2019 07:57
    AdiBielo
    Poziom 11  

goldi74 napisał:
    AdiBielo napisał:
    Tak się składa, ze to polska marka - siedzibę mają w Pruszkowie i zero zagranicznego kapitału.

Owszem, marka jest polska ale cały asortyment sprzedawany pod tą marką produkowany jest w Chinach.

Jak 3/4 asortymentu sprzedawanego gdziekolwiek przez kogokolwiek - w Chinach po prostu jest taniej, co wcale nie znaczy, że musi być niskiej jakości. A jakość i serwis gwarantują Polacy. Poza tym PRC to już nie te same tanie badziewie, co w latach 90tych - o czym świadczy choćby szalenie zyskująca popularność marka Xiaomi.

• #36 09 Kwi 2019 17:23
    FishuPro
    Poziom 20  

AdiBielo napisał:
    Jak 3/4 asortymentu sprzedawanego gdziekolwiek przez kogokolwiek - w Chinach po prostu jest taniej, co wcale nie znaczy, że musi być niskiej jakości. A jakość i serwis gwarantują Polacy.

Wszystko się zgadza, tylko znajdź gdzie ta firma to projektuje, bo mi się nie udało. W PRC zrobią wszystko. Jeżeli uważasz że polska marka polega na tym, że mówisz do producenta - potrzebuję wiertarkę 1000 W z udarem, ma być w miarę trwała i tania obudowa ma być z napisem DEDRA, to ok jest, tak jak mówisz. Co innego jest wyprodukowanie gdziekolwiek zaprojektowanego przez moje biuro projektowe urządzenia z materiałów określonych i przetestowanie czy spełnia moje wymagania, bo to jest według mnie moja marka.

• #37 09 Kwi 2019 17:37
    AdiBielo
    Poziom 11  

To drogi FrishuPro odpowiem Ci na to w ten sposób - od początku działalności zespołu Formuły 1 "Red Bull Racing" do roku 2018 silniki do bolidów były projektowane i wykonywane przez inżynierów Renault, a w 2018 roku silniki dla Red Bulla produkuje Honda. IO to nie jest tak, że inżynierowie czerwonego byka zaprojektowali ten silnik, a Honda wykonała - nie Honda go zarówno zaprojektowała, jak i wykonała na zlecenie Red Bulla. Czy uważasz, że te bolidy nie są bolidami Red Bull Racing tylko Hondy, a wcześniej Renault? Obaj producenci - jak pragnę zauważyć, wystawiają też własne pojazdy i jakby te konkretne były również ich marki, team by został zdyskwalifikowany.

Także tak - nawet jak sprzęt nie jest produkowany ani z komponentów danej firmy, ani w jej fabrykach - nadal jest to sprzęt tejże marki.

Aha - i jeszcze jeden przykład - komputery - możemy mówić o laptopie Lenovo z wyświetlaczem od Samsunga, klawiatura od A4techa, procesorem Intela, płytą główną Asusa, kartą graficzną nVidii, obudową wyprodukowaną przez Della i logo Lenovo? A mniej więcej tak wygląda seria Yoga (wiem, nie wymieniłem dysku i pamięci i wiele modeli nie ma karty graficznej, ale i tak nie będą to komponenty ani zaprojektowane, ani wyprodukowane przez Lenovo, a często nawet nie na zlecenie tej firmy).

• #38 09 Kwi 2019 17:54
    FishuPro
    Poziom 20  

Dawno, dawno temu był taki kraj jak ZSRR kraj ten produkował układy scalone. Produkcja polegała na szlifowaniu obudowy i nadlaniu swojej z tłoczoną nazwą. Jak myślisz te układy były radzieckie czy nadal były PHILIPSa lub SONY?

• #39 09 Kwi 2019 18:40
    Tommy82
    Poziom 39  

O ile mam raczej dobre zdanie o większości produktów Parkside szczególnie w relacji jakość/cena to ta wkrętarka wygląda na kolejne wcielenie pewnego chińczyka z którego byłem bardzo niezadowolony.

• #40 09 Kwi 2019 18:50
    AdiBielo
    Poziom 11  

FishuPro napisał:
    Dawno,dawno temu był taki kraj jak ZSRR kraj ten produkował układy scalone.Produkcja polegała na szlifowaniu obudowy i nadlaniu swojej z tłoczoną nazwą.Jak myślisz te układy były radzieckie czy nadal były PHILIPSa lub SONY ?

Jakbym odpowiedział jakkolwiek inaczej, niż, że radzieckie to w nocy przyszłoby ZOMO i przeklinało mnie, że nie miałem racji. :)
    Zresztą nawet bez ZOMO bym mówił o radzieckości (jest takie słowo?) tych układów - bo ZSSR, że tak powiem odpowiadało za nie głową i niezależnie od faktycznego producenta, nikt by nie uderzał do tegoż faktycznego producenta w kwestii handlu, obsługi czy serwisu. Miałem też okazję pracować na budowie, gdzie byli sami podwykonawcy (łącznie z głównym architektem), ale i tak mówiło się, że to Skanska odpowiadała za wszystko, choć oni tylko hmm... pośredniczyli w wypłacaniu wynagrodzenia pracownikom?

• #41 09 Kwi 2019 18:56
    FishuPro
    Poziom 20  

Jak myślisz Myphone i Manta to też są polskie produkty?

• #42 11 Kwi 2019 13:14
    A.J.Electronics
    Poziom 17  

Cześć.

Wtrącę swoje trzy grosze.

Chyba od jakichś dwóch lat używam tej wkrętarki. Jeździ ze mną do klientów. Do rozbierania telewizorów w sam raz, do lekkich prac w domu również ją pożyczam z warsztatu. Dwa razy musiałem ją naprawić, kabelki w środku mi się urwały, raz od przełącznika gdzieś do motorka, a drugi raz od blaszki akumulatorka. Może bo często przekładałem z pozycji pistola do prostej?
    A tak poza tym jestem z jej pracy zadowolony.