Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta 1,1 92r - nie działająca tylna wycieraczka

Martek 08 Wrz 2005 10:48 1957 3
  • #1 08 Wrz 2005 10:48
    Martek
    Poziom 13  

Witam
    Niedawno kupiłem fiestę, i oczywiście nie wszystko sprawdziłem przy zakupie. Jak już zaczałem jeździć okazało się że nie działa wycieraczka tylnej szyby, spalony był bezpiecznik, jak go wymieniłem to znowu się spalił no to zaczałem szukać przyczyny. I mam pytanie - w bagażniku po jego otwarciu jest listwa z trzema stykami ( dwa od prawej - chyba wycieraczka , trzeci ogrzewanie tylnej szyby), czy po przekręceniu zapłony bez włączania wycieraczki powinno pojawić się =12V na tych dwóch stykach - bo u mnie się pojawia i nie zanika jeśli włączam i wyłączam dźwignię tylnej wycieraczki.
    Czy możliwe jest aby silnik był spalowny i jak to sprawdzić.
    Sorry za długie pisanie ale chcę to w miarę jasno naświetlić.
    P.s. czy jest może na forum schemat elektryczny fiesty , ja nie znalazłem,gdyby ktoś trafił , prosze o podpowiedź.
    Dzięki

0 3
  • #2 08 Wrz 2005 12:43
    Slawek J
    Poziom 30  

Moze przylamaly sie przewody pomiedzy klapa a reszta nadwozia. Auta typu hatchback niestety tak maja a twoje auto do najmlodszych nie nalezy, kilka razy klapa byla napewno otwierana i moze gdzies plus zwiera i wywala ten bezpiecznik.
    Pozdrawiam

0
  • #3 08 Wrz 2005 12:47
    jarecki04
    Poziom 25  

Napięcie (+15) pojawia sie na jednym styku po włączeniu zapłonu drugi styk ma napięcie po włączeniu włącznika wycieraczki.

0
  • #4 08 Wrz 2005 13:45
    Martek
    Poziom 13  

jarecki04 napisał:
    Napięcie (+15) pojawia się na jednym styku po włączeniu zapłonu drugi styk ma napięcie po włączeniu włącznika wycieraczki.

No właśnie u mnie jest napięcie na dwóch , czy możliwe że w wiązce jest zwarcie?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo