Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Fiat Stilo 1.8 16v - Wtyczka

Saymond 25 Feb 2019 13:01 1821 11
    Saymond
    Level 5  
    Czy wie ktoś od czego jest ta wtyczka ? Nigdzie nie mogę znaleźć do niej gniazdka.... Przez nią chyba też mi się pali awaria silnika.... Proszę o pomoc
  • Helpful post
    carrot
    Moderator of Cars
    Elektrozawór evap (odsysanie oparów paliwa ze zbiorniczka z węglem aktywnym)
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    Ta z żółtą gumką?
    To SuperSeal. Tylko końcówka (dupka wtyczki) jest schowana w tym plastikowym pancerzu kątowym.
    Saymond
    Level 5  
    Dzięki za odpowiedź :) A gdzie to trzeba podłączyć ?

Dodano po 9 [minuty]:

pepe150 wrote:
    Ta z żółtą gumką?
    To SuperSeal. Tylko końcówka (dupka wtyczki) jest schowana w tym plastikowym pancerzu kątowym.

Dokładnie. Ta z żółtą gumką ;) A gdzie ten pancerz ?
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    Na zdjęciu widać, że ten pancerz ma zatrzaski - trzeba otworzyć i wyciągnąć go.
    Saymond
    Level 5  
    pepe150 wrote:
    Na zdjęciu widać, że ten pancerz ma zatrzaski - trzeba otworzyć i wyciągnąć go.

A z której strony trzeba go wpiąć ? Jakaś dokładniejsza wskazówka ? Szukałem przy tym zaworze ale nic nie znalazłem niestety...
  • Helpful post
    pepe150
    Level 36  
    Saymond wrote:
    A z której strony trzeba go wpiąć ? Jakaś dokładniejsza wskazówka ? Szukałem przy tym zaworze ale nic nie znalazłem niestety...

Ja źle zrozumiałem :) Myślałem, że szukasz wtyczki do wymiany.

Szukaj tu: Fiat Stilo 1.8 16v - Wtyczka
    Saymond
    Level 5  
    pepe150 wrote:
    Saymond wrote:

Ja źle zrozumiałem :) Myślałem, że szukasz wtyczki do wymiany.

Szukaj tu: Fiat Stilo 1.8 16v - Wtyczka

U Mnie jest zupełnie inaczej niestety.... Też widziałem ten obrazek :) Trudno mi to znaleźć a mianowicie ten wtyk ehh i się męczę z jego znalezieniem...
  • Helpful post
    g107r
    Level 41  
    Saymond wrote:
    Trudno mi to znaleźć a mianowicie ten wtyk ehh i się męczę z jego znalezieniem...
    Jest w zasięgu wtyczki, chyba że ten cały "interes" opadł niżej, albo ktoś go usunął...
    Jeśli to to co napisał @carrot, to czasem go usuwali, a opary ze zbiornika dawali po staremu w atmosferę.
    Ten silnik ma EGR ? Podciśnieniowy, i elektrozawór nim sterujący ?
    Saymond wrote:
    Przez nią chyba też mi się pali awaria silnika....

Paliła się wcześniej - już nie było, czy za Twojej bytności się zaświeciła ? Znaczy było wpięte, ale się wypięło ?
    To ten sam silnik co na obrazku ?
    To masz ten zaznaczony strzałką "zielony" przewód ?
    Fiat Stilo 1.8 16v - Wtyczka
    Krótki jest i daleko uciec nie mógł.
    Saymond
    Level 5  
    Silnik jest zupełnie inny bo mój to 1.8 16v. Nie ma w nim EGR bo to benzyna więc odpada :) Szukałem w rozpiętości tego przewodu ale nic nie ma i nawet na macanego pod spodem sprawdzałem i nic nie znalazłem. Wcześniej miałem to wpięte i na diagnostyce bo byłem usunąć inne błędy bo nie miałem na to czasu aby zrobić sam wyskoczyło że to zawór odpowietrzania zbiornika paliwa bo innych błędów nie miałem i awaria się napewno od tego pali bo nic innego nie ma. Jeśli ktoś ma Fiata 1.8 16v i mógłby podesłać gdzie jest to wpięte to dużo by pomogło bo ten przewód jest na wierzchu tylko brak miejsca gdzie go wpiąć niestety a może bym znalazł jakby ktoś wysłał jak ma u Siebie bo ten obrazek nic nie wnosi niestety do pomocy :/
    Saymond
    Level 5  
    Zobaczyłem i na wyczucie znalazłem to wejście 😁 Kurde się człowiek namęczył... Dziękuję bardzo wszystkim na pomoc !
    Temat zamykam