Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1,4 95km - Szarpanie/telepanie budą przy ruszaniu.

25 Feb 2019 17:42 648 1
  • Level 11  
    Witam,
    mam problem od jakiegoś czasu z ruszaniem na 1 biegu moim Fiatem Stilo 1,4 95km. Zawsze jak jest zimny silnik to zarówno jak ruszam bez wciskania gazu jak i z wyższymi obrotami (choć wtedy trochę mniej szarpie) coś mi telepie samochodem tak porządnie to znaczy wrażenie jest takie jak by się silnik obijał o nadwozie i drży cały samochód (zdecydowanie kilkukrotnie mocniej niż np drżenie w dieslach). Przy zmianie biegów nie ma żadnych problemów. Zazwyczaj szarpaniem przy ruszaniu ustępuje po nagrzaniu silnika, a czasami nie występuje w ogóle to znaczy rano/na zimnym silnik mogę ruszać bez problemów.

Wymieniłem tylną łapę/poduchę silnika/skrzyni (ta łącząca silnik/skrzynię z podłogą) bo była lekko naderwana ale nie pomogło. Poduszka od strony silnika przynajmniej organoleptycznie jest ok. Poduszki od strony skrzyni biegów nie ma jak sprawdzić organoleptycznie bo nie widoczna(nie ma za bardzo jak kawałka łoma/łapki wsadzić). 3 miesiące temu miałem wymieniane tuleje wahaczy ale wtedy problem nie występował.

Na pewno mam też w słabym stanie skrzynie biegów, wyje odkąd kupiłem samochód. Nie miała już oleju, a mechanik, który wymieniał mi rozrząd dał ciała i nie sprawdził mimo, że go o to prosiłem. W sumie z z 15kkm zrobiłem bez oleju w skrzyni nie wiem ile poprzedni właściciel. Po zalaniu olejem zaczął, ,,kopać w rękę'' lewarek po wrzuceniu 2 i 5 (5 kopała już trochę wcześniej) ale nie wiązał bym zalania oleju do skrzyni z szarpaniem przy ruszaniu, znaczy szarpało już wcześniej przed zalaniem olejem.

Pytanie czy brać się od razu za wymianę sprzęgła/skrzyni czy szukać jeszcze gdzieś przyczyny? Samochód ma 115kkm (góra 150kkm tak na oko) przejechane, nie wiem czy w tych autach padały już poduszki silnika/skrzyni przy tych przebiegach? Może coś jeszcze innego może być przyczyną, w sumie nie pamiętam jednego konkretnego wydarzenia które wyzwoliło szarpanie przy ruszaniu raczej winą są zimowe niskie temperatur (znaczy zimą pierwszy raz zauważyłem objawy)?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 11  
    Potwierdzam problem występuje zdecydowanie częściej przy niskich temperaturach. Od 10 stopni w górę praktycznie nie szarpie mi samochodem przy ruszaniu. Zimą pomaga też przejechanie dłuższego dystansu tzn. po przejechaniu np. 200km na raz przez trzy dni mam spokój, brak szarpania przy ruszaniu.