Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodge Journey 2014 - Problem z chwilowym zanikiem napięcia, resetem?

25 Feb 2019 19:30 459 3
  • Level 9  
    hej,

Co się dzieje?
    Czasami, jak otwieram auto, to zaczyna wyć z informacją na wyświetlaczu w zegarach, że remote control is disabled(zdalne uruchamianie silnika), do tego pokazuje temp -40(nie zawsze), do tego czasami zresetuje ustawienia audio w zakresie equalizera - na 10 takich odpałów, dwa resety equalizera.
    Raz nie chciał wykryć kluczyka zupełnie, z tym mam ogólnie problem i kluczyk musi być w określonym miejscu, żeby go widział, ale ostatnio musiałem kluczykiem powahlować, żeby go zobaczył.

Kiedy to się dzieje?
    Wcześniej działo się to w różnych losowych sytuacjach, ciężko było znaleźć wspólny mianownik.
    Ostatnimi czasy dzieje się to praktycznie zawsze jak:
    - wjechałem tyłem na wyższy krawężnik - obydwoma tylnymi kołami
    - wjazd na wyższy krawężnik prawą stroną auta
    - wjazd na wyższy krawężnik lewą stroną auta.
    Czyli ogólnie rzecz biorąc, jak go postawię przechylonego to prawie pewne, że zawariuje po otwarciu drzwi. Wygląda to tak, jakby odłączyć akumulator na chwilę.
    Jak podjeżdżam/zjeżdżam pod stromą górkę, krótki mocno pochyły podjazd to po zgaszeniu i odpaleniu potrafi się zadziać podobnie.

Co jest też dziwne, to auto normalnie jeździ, nie pali się żadna kontrolka, nie ma choinki na desce, jak jeżdżę po dziurach, kraweżnikach, przechylam go, to nic się nie dzieje, dopiero jak na pochyleniu zaparkuję. Auto potrafi stać 3-5 dni i odpala od dotknięcia. Akumulator mam Wartę, chyba 63 albo 66 Ah zwykły kwasiak. Ładowanie jest w porządku, prąd spoczynkowy akumulatora tez jest ok.

i tak się zastanawiam, czy może coś z akumulatorem, może coś z masą, może coś z jakims kabelkiem, który zwiera przy przechyle.
    Jakieś pomysły?
    pozdr
  • Level 23  
    Spróbuj z ciekawości podmienić akumulator może jaka cela urwana.
  • Level 9  
    czy można akumulator jakoś pomierzyć, żeby ewentualnie coś takiego wyszło?
    czy tylko wymiana wchodzi w grę?
    akumulator kwasowy varta bezobsługowy, więc nawet nie ma jak zajrzeć ile elektrolitu jest w środku
  • Level 23  
    Napisałem "podmień" a Ty o mierzeniu!... Wyjmij go i wsadź inny... Nic nie mierz