Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] volvo v40 2.0t 2000r - gotuje się płyn chłodzący

25 Feb 2019 21:00 1152 7
  • Level 10  
    Witam, problem jak w tytule. Mam 2 wentylatory na chłodnicy. 1 biały (z prawej) nie załącza się , gdy przewody od chłodnicy robią się gorące. Drugi czarny (z lewej) załącza się w momencie gotowania płynu. Wskaźnik temperatury na zegarach pokazuje ok 90 stopni. Tak jak zawsze, gdy nagrzeje się do temperatury pracy.
    Wskazówka nie podnosi się do góry gdy płyn się gotuje, cały czas jest na połowie skali. Wymieniłem czujnik temperatury silnika na nowy( ten koło termostatu). Dalej to samo. Jak włączę klimatyzację wentylator biały (1) załącza się. Mieliście taki problem? Silnik B4204T2. Dlaczego nie podnosi się dalej wskazówka od temperatury? Poziom i jakość oleju ok.
  • Level 15  
    Jeden wentylator jest od klimatyzacji i chodzi tylko na potrzeby klimatyzacji a drugi jest od wody, a jak doszedłeś, że woda się gotuje jeżeli można zapytać, mierzyłeś temperaturę np miernikiem dystansowym na podczerwień? woda nawet 90 st wygląda jak by się gotowała, poza tym kiedy włącza się wiatrak to woda już jest ok 100 st. czy po włączeniu się wentylatora ten się wyłącza po krótkim czasie? np 30 sekund albo 1 minuta?
  • Level 10  
    Wiem jak było wcześniej , najpierw włączał się ten biały (od klimy) nawet jak nie była włączona. Później dołączał się drugi czarny na pierwszym biegu , a jak było gorąco i chodziła jeszcze klima włączał sie drugi bieg ( max). I dlaczego mimo gotowania płynu wskazówka temperatury jest na połowie skali? Mam zagwozdkę.
  • Level 11  
    Przerabiałem ten silnik dwukrotnie, problemów co nie miara. Jedyne co mogę Ci zaproponować to odpuścić, zanim wpuścisz się w koszty.
  • Level 43  
    Sprawa banalna, wyjm przekaźniki i sprawdź czy wszystkie biegi działają.
    Następnie sprawdź przekaźniki.

Ja modyfikuję na lato sterowanie tak że po włączeniu klimy obydwa wentylatory startują, o wiele lepiej chłodzi.
  • Level 10  
    Problem rozwiązany. W tym przypadku winowajcą okazał się korek zbiornika płynu chłodzącego. Prócz tego zapowietrzony miałem układ chłodzenia. Odpowietrzenie układu i wymiana korka na nowy naprawiło problem. I jeszcze jedno, miałem mały wyciek z przewodu chłodzenia z turbiny. Jakby kiedyś ktoś miał podobny problem to zróbcie tak jak ja.
  • Level 10  
    Problem rozwiązany. W tym przypadku winowajcą okazał się korek zbiornika płynu chłodzącego. Prócz tego zapowietrzony miałem układ chłodzenia. Odpowietrzenie układu i wymiana korka na nowy naprawiło problem. I jeszcze jedno, miałem mały wyciek z przewodu chłodzenia z turbiny. Jakby kiedyś ktoś miał podobny problem to zróbcie tak jak ja.