Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire e5-572g-59p9 - Czarny ekran miga

25 Lut 2019 21:22 285 14
  • Poziom 11  
    Witam pacjent tjw. Objaw jest taki że, po włączeniu jest czarny ekran i miga co ok jedną sekundę podświetlenie. Sprawdzany dysk, ram, obraz na zewnętrznym monitorze, poodłączane zbędne komponenty i bez skutku, odlutowywalem też baterie cmos na 10min i także nie pomogło. Macie jakieś rady pomysły? Procesora niestety nie mam jak sprawdzić, coś mi świta że może być coś z biosem nie tak. Jest może jakiś sposób na awaryjna instalację bez konieczności używania programatora? Pozdrawiam!

• Spec od komputerów
    Programator jest najlepszym rozwiązaniem dla tej generacji płyt. Aktualny wsad może być cenny (ze względu na zawarte w nim informacje, np. MERegion, klucz Win) i jego utrata przez nadpisanie może być problematyczna.
  • Poziom 11  
    Nie mogę znaleźć tej zworki, mam inną płytę. Oznaczenie to Z5WAW LA-B702p. W Internecie nie znalazłem żadnego info
  • Poziom 26  
    emilos206 napisał:
    Nie mogę znaleźć tej zworki, mam inną płytę. Oznaczenie to Z5WAW LA-B702p. W Internecie nie znalazłem żadnego info

Zobacz czy nie ma pod kościami ram lub w okolicy baterii cmos.

• Spec od komputerów
    emilos206 napisał:
    odlutowywalem też baterie cmos na 10min
    - wystarczy. Nie ma sensu szukać zworek.
  • Poziom 26  
    sk1977 napisał:
    emilos206 napisał:
    odlutowywalem też baterie cmos na 10min
    - wystarczy. Nie ma sensu szukać zworek.

Pamiętam rok temu naprawiałem znajomemu starego asusa f5. Wyjęcie baterii cmos na 20 min nic nie dawało.Dopiero zwarcie ''punktów''podobnych do zworki w okolicach baterii cmos resetowało bios.Myślę że wszystko zależy od rodzaju kości bios.

• Spec od komputerów
    W tej płycie wystarczy.
    A w Asusie F5 był nawet przycisk reset od spodu... Ale to zupełnie inna konstrukcja.
  • Poziom 11  
    Takie pytanko skąd wezmę bios z rozszerzeniem .fd? Na stronie acera bios jest tylko w formacie .exe

• Poziom 43  
    emilos206 napisał:
    Na stronie acera bios jest tylko w formacie .exe

Rozpakowałeś go?
  • Poziom 11  
    Po uruchomieniu pliku zacznie się proces aktualizacji więc nie ma możliwości, Ale już sobie znalazłem zmodowany bios
  • Poziom 11  
    Panowie powiem wam tak, udało się laptop odżył:D
  • Poziom 26  
    Trafna diagnoza to połowa sukcesu😁