Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco SUP 031O Odea Go - nie robi kawy

Piotrekop 25 Feb 2019 21:45 585 0
    Piotrekop
    Level 11  
    Proszę o pomoc. Wykopałem z piwnicy stary ekspres Saeco Odea Go. Chcę go zreanimować. Większość oringów jest wymieniona. Cały wyczyszczony łącznie z zaparzaczem i jego nasmarowaniem prowadnic itd., zaworkiem i sitkiem. Pompa nowa na testy ale tez nie daje rady. Nie robi kawy.
    Wszystkie układy są drożne.
    Włączam, mieli, pompa się załącza i za jakiś czas się wyłącza. Wyrzuca za mokre fusy i trochę wody do ociekacza. Strzela zaparzacz przy wyrzucaniu fusów. Zębatki są dobre - sprawdzałem. Koła w odpowiedniej pozycji wg serwisówki. Wyłącza się i pokazuje zapowietrzony układ. Napełniam wodą w opcji na herbatę, zapala się zielona kontrolka i to samo. Proszę o pomoc bo dużo w nim wymieniłem części a dalej nie robi kawy. Martwi mnie ten zaparzacz. Początkowo ekspres działał, miał kilka wycieków ale je zlikwidowałem. Robił kawę, fusy były za mokre i woda w ociekaczu. Po uszczelnieniu i czyszczeniu nie robi kawy i reszta jw.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Znalazłem przyczynę.
    =====================================================================================
    Problem rozwiązałem usuwając sprężynkę z gumowym grzybkiem z zaworka, który jest na grodzi komory z zaparzaczem i łączy wylewkę z zaparzaczem. Nie wiem czy standardowo jest ta sprężynka i gumka w tym zaworku. Pytanie czy zaworek jest do wymiany? Skoro działa bez tego to znaczy że nie potrzebne. Może w różnych wersjach zaparzacza jest różnie. Dodam że pompa jest nowa pomimo że stara tez jest sprawna ale nowa ciszej pracuje. Całą przesmarowałem i działa lepiej.
    Saeco SUP 031O Odea Go - nie robi kawy
    Trochę to dziwna sprawa bo zaworek można było ustnie przedmuchać a ekspres nie dawał rady. Nie wiem właśnie czy są takie zaworki bez sprężynki z gumowym grzybkiem.
    =====================================================================================
    Teraz jest tylko problem przy starcie na zimno. Na koniec testu płukania, strzela zaparzacz aż wyrzuca szufladę z fusami. Pokazuje wykrzyknik zapowietrzenia układu. Restart i działa normalnie. Koła zębate są dobre i ustawione wg serwisówki .
    Może trzeba kombinować z ustawieniem koła zębatego względem górnego microswicha? A czy zaparzacz powinien luźno się wyjmować i wkładać, czy ma być opór przy dociśnięciu? Zaparzacz nie bardzo chce wejść luźno. Trzeba go mocniej docisnąć żeby wskoczył na prowadnice wałka. Tak ma być? Ustawienie wg serwisówki strzałki na kole zębatym nie wiele daje. Podczas wywoływania testu obrotu zębatek, strzałka ustawia się na innej pozycji i jest problem jeśli się zdejmie zaparzacz to nie można go potem założyć luźno. Trzeba na siłę. Może elektronika? Jakieś pomysły?