Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja

Daniel236 26 Lut 2019 09:21 237 4
  • #1 26 Lut 2019 09:21
    Daniel236
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem nowy na forum, chociaż śledzę je już jakiś czas i zawsze udawało mi się znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Niestety tym razem nie potrafię sobie poradzić z problemem i piszę.
    Posiadam hyundaia i40 rok 2012, jakiś czas temu kamera cofania odmówiła posłuszeństwa- niebieski obraz. Wydaje mi się to dość częstą usterką. Znalazłem temat na forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2764809-30.html
    Gdzie ktoś zamieścił to samo pytanie które ja chce zadać, ale nie dostał odpowiedzi:

Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja

Czy jeśli kupię jaką kolwiek kamerkę cofania która będzie miała wyjścia RCA, odetne wtyczki i połącze kable ze środka z oryginalną wtyczką hyundaia to po podłączeniu kamera będzie działała? Nie chce sytuacji w której kupię kamerkę i okaże się że zniszcze wtyczki nowej, a to nic nie da. Ewentualnie widzę na allegro "podobną" kamerę nissana, czy jest szansa że po podłączeniu ona będzie działała? Pomijam kwestie wymiarów, w tej chwili chodzi mi tylko o sposób połączenia. Pewnie pojawi się też pytanie, dlaczego nie kupię nowej oryginalnej- cena.
    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. Pozdrawiam

0 4
  • #2 26 Lut 2019 09:56
    sanfran
    Poziom 37  

DanielKargol napisał:
    Czy jeśli kupię jaką kolwiek kamerkę cofania która będzie miała wyjścia RCA

Błąd, błąd, błąd!!!
    "Jakakolwiek" kamera cofania nie pokaże nawet 20% tego, co pokaże kamera fabryczna. I to pomimo szumnych informacji o kącie 170stopni.

"Jakakolwiek" kamera cofania:
    Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja

Fabryczna kamera cofania:
    Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja Hyundai i40 kamera cofania - Tańszy zamiennik/ opcja

0
  • #3 26 Lut 2019 10:02
    Daniel236
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Czy istnieje jednak jakiś rozsądny zamiennik który waszym zdaniem mogę spokojnie użyć? Ponawiam również pytanie o połączenie.

0
  • #4 26 Lut 2019 10:12
    sanfran
    Poziom 37  

Połączenie ogarniesz bez problemu - to są te same standardy.
    Zarówno tanie zamienniki jak i fabryczna hondowska kamera poprawnie wyświetlały obraz na zwykłym monitorze jak i na zintegrowanym wyświetlaczu, tak jak tutaj:

Sama kamera dba o odwrócenie lustrzane obrazu, wyświetlacz tego nie robi (przynajmniej w Hondzie).

Poza tym, dla sprawdzenia to ja bym wtyczek nie urywał tylko zrobił przejściówkę z kabli dostarczonych wraz z kamerą i końcówki kabla z uszkodzonej kamery, bo zawsze kiedyś możesz się zdecydować na fabryczną kamerę.
    A kiedy pierwszy raz spojrzysz na monitor przy cofaniu z zamiennikiem, to będziesz go miał ochotę wyłączyć na stałe.

0
  • #5 27 Lut 2019 19:29
    Daniel236
    Poziom 2  

Problem rozwiązany,

0