Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kontroler roweru elektryczego 36v 500w

spider1712 26 Feb 2019 10:38 1941 0
    spider1712
    Level 10  
    Witam.
    Jesli pomylilem dzialy to prosze o przeniesienie do odpowiedniego.

Ostatnio wpadl mi w rece taki oto sterownik bldc og roweru elektrycznego

Chce go uruchomic i mam podczepione wszystko co trzeba do pierwszego testu czyli silnik (3 fazy + 5 cienkich do hallotronow), manetke i zasilanie glowne ( bez podpietego LCD gdyz nie posiadam )
    Jednak po przekreceniu manetki nic sie nie dzieje.

Mierzylem napiecie na kablach fazowych - 0v - czyzby sterownik nie byl "aktywny" ?? - zadnych osobnych kabli typu ignition lock w nim nie ma

Googlowalem dosc sporo i zadnego schematu do identycznego sterownika nie znalazlem, ale wyczytalem, ze w podobnych sterownikach bldc by "wlaczyc zaplon" trzeba podpiac rowniez LCD lub bez LCD ale zmostkowac ktores 2 kable - zasilanie z kablem odpowiedzialnym za "stacyjke".
    Na jednych forach pisza zeby zmostkowac 1 i 2 a na innych, ze 1 i 2 oraz jednoczesnie 3 i 5 ale to w tych podobnych sterownikach.

I tu pojawia sie moj problem, gdyz podobne sterowniki gdzie widac ktore kable zmostkowac maja inne kolory niz w moim i nie wiem czy kolejnosc kabli tego zlacza do LCD jest standardowa we wszystkich sterownikach tego typu czy umieszczone sa roznie.

Moja kostka do LCD wraz z kolorami kabli na zdj 2

Jesli mialo by to cos pomoc to sprawdzilem rowniez oznaczenia na PCB w ktore wlutowane sa poszczegolne kable z tej kostki.
    I tak :
    Fioletowy - 4,3v (zasilanie LCD? Sterownika? )
    Szary - SD
    Bialy - SL
    Zielony - A3
    Brazowy - GND (masa)

Bardzo wdzieczny bede za pomoc w znalezieniu kabla odpowiedzialnego za stacyjke z ktorym trzeba zmostkowac zasilanie (jak podejrzewam), gdyz elektronik ze mnie raczej marny i nie chcialbym niczego spalic

Ostatnio pomierzylem sobie napiecia na kablach i pokusze sie o stwierdzenie, ze te chinole co ten sterownik skladali chyba poje@@@ali cos w polaczeniach lub zle powpinali kable w kostki.

Zasilanie hallotronow silnika - 5v - zgadza sie
    Zasilanie hallotronu manetki - 5v - NIE zgadza sie - u mnie wartosc zrodla zasilania - 36v (w pelni naladowana okolo 40-41v)
    Zasilanie LCD = zrodlo zasilania (36/40v) - NIE zgadza sie - u mnie 4,3v

Ciekawe jakie jeszcze kable nie sa ok

O co kaman i jak mam to uporzadkowac bez Waszej pomocy i jakiegokolwiek schematu przy mojej slabej wiedzy w tym temacie ???

Hjelp meg vær så snill :)