Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler roweru elektryczego 36v 500w

spider1712 26 Lut 2019 10:38 630 0
    spider1712
    Poziom 9  
    Witam.
    Jesli pomylilem dzialy to prosze o przeniesienie do odpowiedniego.

Ostatnio wpadl mi w rece taki oto sterownik bldc og roweru elektrycznego

Chce go uruchomic i mam podczepione wszystko co trzeba do pierwszego testu czyli silnik (3 fazy + 5 cienkich do hallotronow), manetke i zasilanie glowne ( bez podpietego LCD gdyz nie posiadam )
    Jednak po przekreceniu manetki nic sie nie dzieje.

Mierzylem napiecie na kablach fazowych - 0v - czyzby sterownik nie byl "aktywny" ?? - zadnych osobnych kabli typu ignition lock w nim nie ma

Googlowalem dosc sporo i zadnego schematu do identycznego sterownika nie znalazlem, ale wyczytalem, ze w podobnych sterownikach bldc by "wlaczyc zaplon" trzeba podpiac rowniez LCD lub bez LCD ale zmostkowac ktores 2 kable - zasilanie z kablem odpowiedzialnym za "stacyjke".
    Na jednych forach pisza zeby zmostkowac 1 i 2 a na innych, ze 1 i 2 oraz jednoczesnie 3 i 5 ale to w tych podobnych sterownikach.

I tu pojawia sie moj problem, gdyz podobne sterowniki gdzie widac ktore kable zmostkowac maja inne kolory niz w moim i nie wiem czy kolejnosc kabli tego zlacza do LCD jest standardowa we wszystkich sterownikach tego typu czy umieszczone sa roznie.

Moja kostka do LCD wraz z kolorami kabli na zdj 2

Jesli mialo by to cos pomoc to sprawdzilem rowniez oznaczenia na PCB w ktore wlutowane sa poszczegolne kable z tej kostki.
    I tak :
    Fioletowy - 4,3v (zasilanie LCD? Sterownika? )
    Szary - SD
    Bialy - SL
    Zielony - A3
    Brazowy - GND (masa)

Bardzo wdzieczny bede za pomoc w znalezieniu kabla odpowiedzialnego za stacyjke z ktorym trzeba zmostkowac zasilanie (jak podejrzewam), gdyz elektronik ze mnie raczej marny i nie chcialbym niczego spalic

Ostatnio pomierzylem sobie napiecia na kablach i pokusze sie o stwierdzenie, ze te chinole co ten sterownik skladali chyba poje@@@ali cos w polaczeniach lub zle powpinali kable w kostki.

Zasilanie hallotronow silnika - 5v - zgadza sie
    Zasilanie hallotronu manetki - 5v - NIE zgadza sie - u mnie wartosc zrodla zasilania - 36v (w pelni naladowana okolo 40-41v)
    Zasilanie LCD = zrodlo zasilania (36/40v) - NIE zgadza sie - u mnie 4,3v

Ciekawe jakie jeszcze kable nie sa ok

O co kaman i jak mam to uporzadkowac bez Waszej pomocy i jakiegokolwiek schematu przy mojej slabej wiedzy w tym temacie ???

Hjelp meg vær så snill :)
  • PCBwayPCBway