Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Honda Civic VII - Nie działa klakson po wciśnięciu na kierownicy.

26 Lut 2019 18:00 408 9
  • Poziom 7  
    Witam, nie działa mi klakson w Hondzie Civic VII 1.7 CTDi.
    Zaczynając od początku to pewnego dnia musiałem ściągnąć kierownice nieumyślnie popsułem taśmę która jest pod kierownicą, zamówiłem z alegro identyczną i założyłem, podpiąłem jedna kostkę wychodząca pod inne kable pod kierownicą, a druga kostkę pod poduszkę i jedna małą kostkę z której wychodził jeden przewód o barwie brązowej do blaszki która wychodziła w poduszce (myślę ze to masa :?: )
    Założyłem poduszkę skręciłem śrubami po obu stronach i założyłem klemę na akumulator (przed ściągnięciem kierownicy ściągnąłem klemy)
    Przekręciłem kluczyk i odpaliłem samochód, zaświeciła się kontrolka SRS i od tej pory nie działał klakson myślałem ze przez ten błąd że świeci, dowiedziałem się jak usunąć ten błąd i go usunąłem za pomocą dwóch drucików które wetknąłem w kostkę która jest do niczego nie podpięta i odpowiada właśnie za usuniecie błędu SRS.
    Gdy kontrolka zgasła odpaliłem samochód i sprawdziłem klakson i nie też nie działał :cry:
    Dzisiejszego dnia po południu sprawdziłem bezpiecznik który odpowiada m.in za klakson i okazało się, że jest sprawny.
    Znalazłem przekaźnik odpowiadający klaksonowi, wyjąłem go i w gnieździe gdzie siedzi przekaźnik zwarłem styk 30 z 87 i klakson zadziałał (dodaje zdjęcie)
    Gdy zadziałał to myślę ze to wina przekaźnika co o tym myślicie?
    Myślałem ze styku nie ma gdy musiałem przetransportować przewody z kostka z taśmy pomiędzy innymi przewodami pod kierownice to mogłem coś naruszyć i nie ma styku, lecz po tym ze zwarłem przekaźnik i klakson zadziałał to już zgłupiałem.. :|

Honda Civic VII - Nie działa klakson po wciśnięciu na kierownicy. Honda Civic VII - Nie działa klakson po wciśnięciu na kierownicy. Honda Civic VII - Nie działa klakson po wciśnięciu na kierownicy. Honda Civic VII - Nie działa klakson po wciśnięciu na kierownicy.
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 7  
    Da się to jakoś podłączyć bez przekaźnika? Bo chciałbym się upewnić czy on jest na pewno winien.
  • Poziom 7  
    Jakbyś mógł, to które dokładnie piny? (numerki)
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    I rozbioerz kolumnę klaksona coś czuję ze tam na stałe jest spiecie przekaznika
  • Poziom 7  
    Aha czyli jest drugi przekaźnik, czyli ten pierwszy mógłby być sprawny.
    A powiesz mi jakie te piny na przekaźniku zewrzeć żeby sprawdzić czy działa?
  • Poziom 7  
    ~~ ~refresh
  • Poziom 7  
    Multimetr bardzo pomógł, brak styku było w jednej kostce ale już naprawione.
    Dziękuje bardzo za wszelaką pomoc