Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AC1103P- Słabo chłodzi

26 Lut 2019 19:08 513 8
  • Poziom 13  
    Witam.
    Powracam ze swoją nieszczęsna lodówką Amica. Już by było wszystko ok, gdyby nie to, że lodówka już w pomieszczeniu gdzie jest 14°C na plusie. Zamrażalnik mrozi minus 15°C. A w lodówce jest 8°C. Tylna ścianka jest zimna. Czy to naprawdę oznacza że jest mało czynnika? Dodam, że po z mostkowaniu termostatu temp. w lodowce spada poniżej zera wręcz. Mam kupiony termostat RANCO taki mi dobrali w sklepie. Myślę czy by się nie skusić o jego wymianę. Bo znów to samo lodówka raz się włączy pochodzi i potem koniec już sie nie włączy. A może te 14°C to dalej dla niej za mało. Przepraszam, że znów piszę, ale chcę o ile to możliwe naprawić ją o ile da się w domowym zakresie.

Lodówka działa normalnie w sensie włącza sie itp. Zamrażarka mrozi, a w lodówce jest 9°C. Tylna ściana zimna, a czy to oznacza ubytek czynnika lub jednak wadliwy termostat?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 17  
    Wydaje mi się że lodówki powinny stać w pomieszczeniach gdzie jest przynajmniej 16 stopni a po za tym gdyby było mało gazu to sprężarka chodziła by cały czas albo bardzo długo i słabo by szroniła
  • Poziom 23  
    UczenEl napisał:
    Wydaje mi się że lodówki powinny stać w pomieszczeniach gdzie jest przynajmniej 16 stopni
    Chyba żartujesz.
  • Poziom 28  
    pkpintercity napisał:
    Dodam że po zmostkowaniu termostatu temp. W lodowce spada poniżej zera wręcz. Mam kupiony termostat RANCO taki mi dobrali w sklepie. I myślę czy by się nie skusić o jego wymianę. Bo znów to samo lodówka raz się włączy pochodzi i potem koniec już sie nie włączy.
    pkpintercity napisał:
    I myślę czy by się nie skusić o jego wymianę.
    Jeśli po zmostkowaniu termostatu sprężarka nie potrzebuje długiego czasu (Za długiego ) do uzyskania właściwej temp. w lodówce, to Sam już odpowiedziałeś. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Nie wiem co to znaczy długi czas, ale wiem ze jak zmostkuje to i w lodowce jest minus 1°C, a sprężarka leciutko ciepła. Teraz wynik wyszedł plus 9°C. Możecie panowie powiedzieć jak podłączyć ten termostat RANCO?
  • Specjalista AGD
    Krzys55 napisał:
    Chyba żartujesz.
    Raczej Ty, takim stwierdzeniem bez sensu i wyjaśnienia.
  • Poziom 23  
    zhudomel napisał:
    Krzys55 napisał:
    Chyba żartujesz.

Raczej Ty, takim stwierdzeniem bez sensu i wyjaśnienia.
    Nie rozumiem. Czyli jeżeli w kuchni masz temperaturę 21 stopni to lodówki nie można tu postawić?
  • Specjalista AGD
    Krzys55 napisał:
    Czyli jeżeli w kuchni masz temperaturę 21 stopni to lodówki nie można tu postawić?
    Można; przecież było napisane, że:
    UczenEl napisał:
    w pomieszczeniach gdzie jest przynajmniej 16 stopni
  • Poziom 23  
    zhudomel napisał:
    Można; przecież było napisane, że:
    UczenEl napisał:
    w pomieszczeniach gdzie jest przynajmniej 16 stopni
    To w takim razie poniżej 16°C nie można?
    Edit:

Ok. Już doczytałem i zwracam honor.