Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Motorola T82 Extreme - Krótkofalówka trzeszczy po każdym odbiorze informacji

26 Lut 2019 21:34 204 2
  • Poziom 2  
    Witajcie

Za każdym razem gdy ktoś nawiąże ze mną łączność i coś powie, to po sygnale zakończenia połączenia, jest dwu sekundowy bardzo głośny trzask lub mocno zaszumiona transmisja z innego kanału. Próbowałem z różnymi krótkofalówkami, na różnych kanałach. Powyłączałem wszystkie możliwe funkcje w niej, łącznie z monitoringiem wielu kanałów, przestudiowałem instrukcje obsługi, ale nadal to samo.

Można by rzec, że krótkofalówka po każdym zakończonym połączeniu nadaje przez dwie sekundy w bardzo głośnych trzaskach i szumach wypowiedzi z innych częstotliwości.

Spotkał się może ktoś z czymś takim albo czy jest jakaś funkcja resetu tej motoroli?
  • Poziom 9  
    Mam to samo.
    Sprawdzałem to także na innych motorolach: T80, XTR446 oraz T6i tak takiego trzasku (ok. 0,5 sek) nie było.

Nie ma mozliwości wyciszenia tego i w porównaniu do innych wspomnianych modeli wygląda to fatalnie.
    Centrala Motoroli delikatnie mówiąc, dała pokaz spychologi (pogadaj z e sklepem, serwisem, a gwarancję masz?)

Czy ktos wie o co tu chodzi?
  • Poziom 2  
    W moim przypadku to było tak, że krótkofalówka na początku działała dobrze, a potem coś takiego się włączyło. Ostatecznie radio zostało wrzucone do szuflady, ponieważ na dłuższą metę nie da się z niego korzystać, gdyż te szumy i trzaski powodują w końcu ból głowy i szumy w uszach, szczególnie jak ktoś pracuje w zamkniętych pomieszczeniach.

Skoro to nie tylko ja mam coś takiego, to w mojej ocenie jest to jakiś błąd w oprogramowaniu. Do motoroli nie pisałem, ani nie dzwoniłem, bo uznałem to za stratę czasu, nawet gdyby znali tę usterkę, to przecież nie przyznadzą się do tego wprost, że jest coś z nimi nie tak, bo by sprzedaż mogła paść. Jednak jak znajdę czas to napiszę, zobaczymy co mi odpiszą.