Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother HL 2030 - Przebija druk (robi nadmiarową kopie)

26 Lut 2019 23:01 213 4
  • Poziom 4  
    Witam
    Posiadam drukarkę Brother HL 2030 i mam problem z jakością druku. Gdy drukuje kartkę mam przebicia tzn co jakiś kawałek na stronie mam delikatna kopię tego co drukowałem wcześniej. Czy ktoś wie dlaczego tak jest i jak to mogę usunąć.

Co robiłem:
    Wyczyściłem bęben w module bębna bo co strona był brudny... Później wymieniłem toner. Nic się nie zmieniło. Nadal przebicia i nadal brudziło.

Następnie rozebrałem i wyczyściłem toner i kupiłem nowy moduł bębna i znów to samo przebicia.... dodatkowo po zmianie modułu bębna drugą stronę kartki brudzi (zostawia smugi - jak widać na zdjęciu) no i nagle drukarka wyświetla monit, że toner jest do wymiany.

Moje pytanie czy ktoś miał podobny problem?
    Czy może to być problem złego proszku w tonerze ?
    Czy FUSER (grzałka) się sypie ?
    Czy gdzieś w okolicach FUSER może być zabrudzenie które daje takie przebicia?

Pozdrawiam
    Brother HL 2030 - Przebija druk (robi nadmiarową kopie) Brother HL 2030 - Przebija druk (robi nadmiarową kopie) Brother HL 2030 - Przebija druk (robi nadmiarową kopie)
  • Spec od drukarek
    Wymieniałeś całą kasetę z tonerem czy sam proszek?
  • Poziom 4  
    endriuf napisał:
    Wymieniałeś całą kasetę z tonerem czy sam proszek?

Dzięki za zainteresowanie.

Na początku wymieniłem toner na nowy (zmienik) ale nic to nie dało.
    Później kupiłem proszek, wyczyściłem stary toner, uzupełniłem go i to samo.
    Na końcu kupiłem moduł bębna.
  • Spec od drukarek
    Sprawdź czy wałek dociskowy i osłona lampy fusera nie jest oblepiona tonerem.
  • Poziom 4  
    Tam są dwa. Jeden pomarańczowy i szary.
    Oba trudno dostępne przy czym do pomarańczowego ma trochę łatwiejszy dostęp .

Do tego do czego mam dostęp wyraźnych plam nie widzę.

Próbowałem wszystko jeszcze raz przeciścić i mam wrażenie, że niema już "przebić" ale druk wygląda tak:

druk jest niewyraźny ale co ciekawe prawy róg kartki wydrukował się wyraźnie i stopka...
    Ktoś ma jakiś pomysł ?
    Brother HL 2030 - Przebija druk (robi nadmiarową kopie)