Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kartę graficzną kupić? - Moja dotychczasowa karta graficzna padła.

26 Lut 2019 23:23 204 20
  • Poziom 10  
    Moja dotychczasowa karta graficzna AMD R9 270 padła (tak myślę). I teraz mam dylemat, jaką kupić. Chciałbym aby była ciut lepsza ale takich samych wymiarów (żeby pasowała mi do obudowy). Mam procesor I7, 16GB ramu. Możecie coś polecić w podobnej lub ciut większej cenie? Z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Podaj model obudowy albo maksymalną długość karty. Nie wiadomo, jaki masz teraz model, a nie wszystkie miały taką samą długość. Procesory I7 są produkowane od początku dekady, więc podaj i jego model, aby można było zaproponować sensowną kartę dla takiego sprzętu. Podaj model płyty głównej. I podaj cenę, bo R9-270 nie jest już produkowane, więc nie każ się domyślać, czy cena ma być podobna do ceny, w której zakupiłeś kartę, podobna do ceny, w której można było zakupić kartę jak była jeszcze w sprzedaży, czy ceny używanej karty teraz.

Ogólnie podaj jakiekolwiek konkrety, bo z całego postu wyżej jedyną istotną informacją jest że chcesz kupić jakąś kartę graficzną wydajniejszą od R9-270.
  • OptexOptex
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Powiem tak, cena to do 800-900 zł? Odnośnie kompa parametrów, to nie za bardzo mogę je uzyskać, bo się ciągle czarny obraz robi. Nawet postawiłem nowy system. Przeglądam teraz karty graficzne i zwróciłem uwagę na GeForce GTX 1060 2gb.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tak miało być 3GB.

Udało mi się sprawdzić co nieco Everestem.

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4770 CPU @ 3.40GHz, 3392 MHz

Próbowałem włączyć kompa na grafice z płyty głównej, ale monitor się nie włącza.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Generalnie to wydaje mi się, że problem z kompem, to wina grafiki. Komp zaczął pikselować w i się wyłączył. Potem w trakcie uruchamiania pojawił się czarny ekran. Próbowałem postawić go z recovery i nic. Zrobiłem test i wyszedł błąd: video memory check - failure. Pobrałem win 8.1 ze strony microsoftu i postawiłem system na nowo. W momecnie kiedy próbowałem zainstalować stery do grafy, znów zrobiło się czarno i nic. Teraz zainstalowałem znów system i nie instaluję sterowników.

Dodano po 2 [minuty]:

Tomequ123 napisał:

A dedykowana nadal jest w środku?
    Zrób reset BIOS, baterią.

Do takiego procesora to GTX 970 spokojnie, można nawet RX 580 szukać, ale i tak najważniejszy przy doborze karty jest zasilacz, otwórz obudowę i zrób ładne zdjęcie naklejki.

Tak jest w środku. I jak zrobić reset baterią?
    adigos napisał:
    Komputer był kupowany jako zestaw, nie składany. Zasilacz ma standarowy HP (też trzeba będzie zmienić)

Do GTX1060 nie trzeba będzie, pobiera mniej prądu niż R9-270. Sam zasilacz ma wydajność 360W na 12V, więc do tego I7 z GTX1060 będzie Ok.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    dt1 napisał:
    Do GTX1060 nie trzeba będzie, pobiera mniej prądu niż R9-270. Sam zasilacz ma wydajność 360W na 12V, więc do tego I7 z GTX1060 będzie Ok.

Czyli ewentualnie zasilacz zostawić?

Dodano po 3 [minuty]:

adigos napisał:
    Generalnie to wydaje mi się, że problem z kompem, to wina grafiki. Komp zaczął pikselować w i się wyłączył. Potem w trakcie uruchamiania pojawił się czarny ekran. Próbowałem postawić go z recovery i nic. Zrobiłem test i wyszedł błąd: video memory check - failure. Pobrałem win 8.1 ze strony microsoftu i postawiłem system na nowo. W momecnie kiedy próbowałem zainstalować stery do grafy, znów zrobiło się czarno i nic. Teraz zainstalowałem znów system i nie instaluję sterowników.

Czyli generalnie dobrze myślę, że grafika padła?
  • Poziom 1  
    Jeśli jest sprawny, to czemu nie. Procesor to 84W, GTX1060 potrzebuje 120W, a R9-270 potrzebował do 150W. Zmiana zasilacza mogłaby być wskazana przy zakupie RX580, ale jeśli byś musiał kupować jeszcze zasilacz, to bardziej Ci się opłaca kupić nieco droższego GTX'a 1060. Wydajność w grach mają podobną (chociaż najczęściej z nieznaczącą przewagą GTX1060, ale to pojedyncze procenty zwykle), ale niski pobór prądu GTX1060 jest dość cenną zaletą - łatwiej to wychłodzić, chłodzenie może być cichsze, karta będzie się mniej grzać, potencjalnie będzie mniej awaryjna.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tomequ123 napisał:
    Jeśli wyłącza się po zainstalowaniu sterowników, albo na starych sterach pod obciążeniem to raczej tak.

Komp się zawiesza, robi się czarny ekran.

A możliwe, że zasilacz też zmienię, jeśli jest taka potrzeba.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Tomequ123 napisał:
    Tak, raczej karta.

Dobrze by było sprawdzić też ten zasilacz, miernikiem pod obciążeniem.

Do 1060 nie musisz zmieniać zasilacza i też mi się wydaje, że ta promocja IEMowa to dobra szansa, żeby kupić tę kartę.

Dzięki śliczne za pomoc. Wiem co i jak i jaką kartę kupić. Rozmiarowo jest podobna do mojej obecnej?
  • Poziom 10  
    Dzięki raz jeszcze.