Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 3 , brak podświetlenia

27 Lut 2019 03:08 231 5
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich, zachciało mi sie wygłuszyć swojego golfa przez co odkręciłem cało deske rozdzielcza jednak po jej włożeniu przestały działać podswietlenie nawiewu dmuchaw i podswietlenie zapalniczki. Na obu plusach jest obecnie 3,5v tyle samo wychodzi od bezpieczników gdzie na innych pinach z danej wtyczki jest normalnie 12v tylko na obu niebiesko siwych plusach jakieś wy indukowane 3v. Wszystkie bezpieczniki sa ok, czytałem żeby sprawdzić dodatkowo jakieś bezpieczniki pod maska ale u mnie tam nie ma żadnych. Dodam ze po wyłączeniu świateł pozycyjnych to 3v normalnie znika.
 • Poziom 9  
  Są bezpieczniki pod maską -_- po prawej stronie obok wlewu płynu chłodniczego jak dobrze pamiętam. Czarna skrzyneczka nie wielkich rozmiarów z klipsami metalowymi chyba albo na śrubę. Sprawdź dobrze. Dodam że warto zapoznać się z instrukcją pojazdu. Link u dołu. Warto też docisnąć jeszcze raz wszystkie wtyczki które były odłączane i sprawdzić czy wszystkie piny są dopchane, bo może któryś pin wyszedł z kostki przy podłączaniu. Jak piszesz że jest problem przy zmianie świateł na pozycyjne to również te kostki od zmiany świateł radziłbym sprawdzić.


  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1319191.html
  warto wejść jeszcze tutaj:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic687888.html
  i tutaj:
  https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=415179
 • Poziom 35  
  wolna121 napisał:
  Są bezpieczniki pod maską -_- po prawej stronie obok wlewu płynu chłodniczego jak dobrze pamiętam
  Golf 3 miał pod deską rozdzielczą, a link forum jest o golfie 4
 • Poziom 9  
  To chyba 4 ma bezpieczniki również pod maską, dziwi mnie to czemu piny przy samych bezpiecznikach do których podłączone sa te plusy do obu żarówek nie puszczają tych 12v gdzie sama dmuchawa i zapalniczka działają .
 • Poziom 35  
  Zapalniczka i dmuchawa jest na osobnych zasilaniach.
 • Poziom 9  
  Zgadza sie ale są na jednych wtyczkach i chyba powinno byc ze albo cała wtyczka działą albo nie a tu wybiorczo jedne piny działają a inne nie, co utrudnia diagnostykę.