Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie usuniętych SMS - Galaxy A5 2017

27 Lut 2019 09:37 897 7
  • Poziom 13  
    Witam,
    potrzebuje odzyskać kilka smsów które zostały skasowane kilka dni temu. Z tego co wiem Android nie kasuje danych póki nie zostaną nadpisane. Może są jakieś narzędzia którymi da się to zrobić?
    Próbowałem dr fone, wygląda obiecująco, ale chciałbym się upewnić, program robi roota, a nie chciałbym, tracić gwarancji nie mając pewności.

Znalazłem kilka artykułów na forum, ale są sprzed wielu lat, może coś się zmieniło?
  • Poziom 33  
    Nalezalo by zaczac od tego jaki to model i wowczas zrobic kopie zawartosci pamieci.

Cytat:

Z tego co wiem Android nie kasuje danych póki nie zostaną nadpisane

To akurat nieprawda. Wspolczesne wersje (od 4.4 w gore w zasadzie) wymazuja usuniete dane korzystajac z mechanizmu TRIM. Ma to na celu zapewnienie optymalnej wydajnosci kosci pamieci.

W przypadku SMSow, tego typu dane trzyma sie w bazie danych wiec jesli da sie te pliki wyciagnac (czy to robiac obraz kosci pamieci w wersji nieszyfrowanej, czy z pomoca roota) to dysponujac odpowiednim softem moze sie je udac odzyskac. To jednak tez nic pewnego i zalezy od urzadzenia.
  • Poziom 13  
    To Samsung Galaxy A5 2017.
    Czy możesz mi podpowiedzieć jakiego softu użyć?
    Czy raczej w domu nie ma na to szans i lepiej komuś zlecić?
  • Poziom 13  
    Chyba tak zrobię. Pewnie lepiej telefonu też nie używać do czasu odzyskania?
  • Poziom 33  
    Ciezka sprawa. W domowych warunkach musialbys zrobic roota bez utraty danych a z tym moze byc problem.

W niedomowych mozna by skorzystac z UFED. Najnowsza wersja jest w stanie zrzucic i odzyskac dane z tego modelu choc to tez kwestia wersji softu. Moze byc problem z aktualizacjami zabezpieczen powyzej wrzesnia 2018 jesli dobrze pamietam i bywaja problemy z urzadzenami dzialajacymi na 8.0.
  • Poziom 13  
    Niestety nie udało się, również z pomocą serwisu.
    Niemniej jednak dziękuję wszystkim za odpowiedzi.