Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Keb F4 - zablokowana zmiana częstotliwości

27 Lut 2019 18:58 186 1
  • Poziom 11  
    Posiadamy w firmie maszynę Homag w której znajdują się falowniki KEB F4 (pod tabliczką z modelem KEB F4 jest logo i opis „Homag Gruppe”). Mam problem z jednym z falowników a dokładniej ze zmianą parametrów. Chcę zmienić prędkość przesuwu taśmy transportowej. Falownik to model 09 F4 C1D-4A01/1 4.Zmieniam parametr w CP.10 max częstotliwość z 140Hz na 80Hz, falownik przyjmuję tą wartość. Taśma pracuje ze zmniejszoną prędkością, ale po restarcie maszyny czy też ponownym załączeniu falownika wartość znów ustawia się na 140Hz. Zmieniałem też częstotliwość w trybie rozszerzonym czyli w 0.oP.5 [również dla innych grup parametrów czyli 1.oP.5 itp.]. Po restarcie falownika nadal była wartość „firmowa”. Parametr Fr.3 Parameter Set Lock jest na 0. Oprócz wyjść przekaźnikowych [sygnalizacja błędów] mamy podłączone wejścia [10] – ruch do przodu; [13] – 0V oraz [13] – ST. Czy możliwa jest jakaś blokada nałożona na zmienianie parametrów? Czy możliwe, że producent maszyny zmienił ustawienia fabryczne na wspomniane 140Hz i za każdym restartem, załączeniem napięcia wgrywane są ustawienia fabryczne Homaga?
    Pisałem do Falmotu i odpisali
    Cytat:
    Niestety falowniki produkowane dla grupy Homag mają specjalne oprogramowanie chronione umową pomiędzy KEB a Homagiem.
    Szczegóły tego oprogramowania nie są nam znane, dlatego niestety nie jesteśmy w stanie pomóc.

Co potwierdza moje spostrzeżenia, ale może jest jakaś możliwość wejścia w parametry i zmiana tego co mnie interesuje. Szefostwo ma gadać z Homagiem, ale może ktoś coś...
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. czy udało się coś dowiedzieć w temacie ustawień Keb F4 ?? mam też problem z częstotliwościami w maszynie Homag. Mianowicie silnik nie ma siły, cały czas kręci sie ze stałymi obrotami. Pomimo ustawienia wyższych obrotów wrzeciona w komputerze falownik działa z tymi samymi parametrami...