Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obroty Falownik F4 Keb Homag Optimat BP145

27 Lut 2019 20:01 330 11
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Mam pilny problem do rozwiązania z falownikiem Keb F4 Homag WEEKE OPTIMAT BP145. Mianowicie wrzeciono kręci się non stop takimi samymi obrotami nie ma siły pomimo ustawionych w programie 18000rpm nie reaguje w ogóle na zmiane parametrów cały czas ma takie same obroty. Po wejsciu w manualne sterowanie falownika i zwiększanie ręczne parametrów bezpośrednio na falowniku wrzeciono reaguje poprawnie ;-) który parametr odpowiada za to ustawienie? Gdzie jest błąd? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Witam.
    W jaki sposób jest sterowany falownik przez maszynę:
    0-10V , CAN czy inne?
    Który model falownika F4.C , F4.S czy inny?
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy wszystkie potrzebne sygnały ze schematu dochodzą do falownika. Jak wspominał poprzednik w jaki sposób realizowane jest sterowanie i zadawanie prędkości. Jeżeli sygnałem 0-10V to co wskazuje miernik, jest reakcja na zmianę danych w programie? Co wskazuje panel na F4? Można posprawdzać z jaką częstotliwością się uruchamia itp.
  • Poziom 7  
    Obroty Falownik F4 Keb Homag Optimat BP145 Obroty Falownik F4 Keb Homag Optimat BP145 Obroty Falownik F4 Keb Homag Optimat BP145 Załaczam zdjęcia tabliczki falownika oraz połaczeń.Zaznaczone miejsca połaczenia Numa z Falownikiem prze RS. Proszę pomózcie bo nie mam na to pomysłu. W komputerze niezależnie ile ustawie obrotów wrzeciono chodzi z tą samą prędkością nie ma sily ;-( wiem już tyle, ze Homag ukrywa ustawienia i wprowadzają one w błąd ale może da się jakoś to zrobić ;-)
  • Poziom 12  
    Witam.
    Proszę sprawdzić napięcie między zaciskami 8 i 9 w trakcie pracy.
    Z fotki widać że podłączone tam są przewody sygnałowe biały i brązowy.
    8. REF+
    9. REF-
    Proszę sprawdzić te przewody czy nie są uszkodzone.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Dziękuję. A co w przypadku jeśli napięcie będzie? Co jeśli go nie będzie? Na wyświetlaczu falownika po uruchomieniu pojawia mi się za każdym razem taka sama wartość i silnik zaczyna kręcić jednak nie z zadanymi obrotami. Czyli jakiś impuls falownik dostaje....

Dodano po 18 [minuty]:

Przewody uszkodzone nie będą bo to sprawdzałem😀
  • Poziom 12  
    Witam.
    Z tego co widać prawdopodobnie jest to sterowanie napięciowe 0-10V.
    Napięcie pomiędzy zaciskami 8 i 9 powinno być w w tym zakresie.
    0V to obroty minimalne a 10V obroty maksymalne.
    Zaciski 4 i 5 wejścia sterujące I1 i I2 czy tam pojawia się napięcie sterujące względem zacisku 13 (masa cyfrowa)?
    Do których zacisków podpięte są niebieskie przewody?
    Jakie są parametry CP falownika?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 7  
    Na zaciskach 8i9 miernik pokazuje non stop 1,4v czy wrzeciono się kręci czy nie. Między zaciskami 13 i 4 oraz 13 i 5 brak napięcia. Kable fizycznie nie uszkodzone. Gdzie szukamy dalej?
  • Poziom 11  
    Jak zmienisz w programie obroty, czy też coś co odpowiada za prędkość to też masz 1,4V? Jeżeli to wejście analogowe to powinieneś mieć jakieś zmiany. Nie możesz np podpiąć pod te wejście przewodów z innego falownika by sprawdzić działanie.
  • Poziom 7  
    Jeśli zmienię w programie wartości obrotów też mam 1,4v niestety😂
  • Poziom 11  
    Najbardziej oczywistym wnioskiem jest uwalona/niesprawna karta wysyłająca napięcie. To chyba na zaznaczona przez Ciebie na żółto. Rozumiem ze inne przewody z tej wtyczki lecą na inne falowniki ale też na wejścia 8/9? I tamte falowniki działają poprawnie? Radziłbym jak pisałem wcześniej przełożyć kabelek od innego wrzeciona [najlepiej takiego samego] i sprawdzić czy reaguje prawidłowo - tylko trzeba wiedzieć co się robi by nie uszkodzić czegoś lub kogoś . Sprawdź dokładnie wg. schematu i instrukcji wejścia I1-I4 bo na obrazku widać, że coś jest podpięte (ktoś pisał o tym wcześniej). Co aktywują sygnały na tych wejściach. Zresztą kolejne również.
  • Poziom 12  
    Witam.
    Po fotce wnioskuję że podłączenia przewodów są następujące:
    8 biały
    9 brązowy
    1,3,4,5,6,7,10,11,12,13,19,21,23 niebieskie przewody.

1-3 jest to przekaźnik wyjściowy
    4,5,6,7 to odpowiednio I1, I2, I3, I4 wejścia cyfrowe
    13 masa dla tych wejść
    10 to F a 11 to R to kierunki obrotów albo start/stop
    12 to OUT1
    8 i 9 to wejście analogowe

Można spróbować podłączyć potencjometr jako zadawanie obrotów:
    10 K Ohm liniowy 0,5W
    18 połączyć z 9 i jednym końcem
    9 podłączyć pod drugi koniec
    8 podłączyć do suwaka

W razie wątpliwości schemat podłączenia potencjometru jest w