Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother HL6180dw - Drukuje białe kartki

27 Feb 2019 20:06 3015 5
  • Level 22  
    Witam

Drukarka przy druku ststus page lub strony demo drukuje puste (białe) kartki. Mam drugą sprawną. Podmieniałem z niej:
    -Bęben i toner
    -zasilacz + przewód łączący z płytą główną
    -płyta główna
    -generator HV
    - laser + taśma
    -moduł napędu razem ze sprzęgłami

Mechanizm napędu toneru sprawny (chowa się przy otwieraniu i zamyka przy zamykaniu klapy przedniej drukarki. Taśma flex łącząca płytę z generatorem przemierzona i sprawna. Skończyły mi się już pomysły.... Może któryś z kolegów coś podrzuci. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam
  • Level 38  
    Zostaje płyta niskiego napięcia (po prawej stronie na dole stojąc frontem do drukarki). Ew można by próbować wgrać firmware...
    Jest też cień szansy, że trzeba zresetować " Irregular Power Supply Detection Counter" ale to specjalnym plikiem.
    Jeśli podmiana płyty niskiego napięcia nie pomoże odezwij się.
  • Level 22  
    Witam

płyta niskiego po prawej to zasilacz który podmieniałem.... Firmware nie próbowałem. Założyłem że przebicie na drutach wysokiego musi być gdzieś w plastikowej obudowie i z tąd problem bo wszystkie podzespoły z tej nie działającej w tej sprawnej działają.
  • Level 38  
    Są 3 płyty.
    Wysokie, niskie i zasilacz.
  • Level 22  
    Wszystkie 3 płyty były podmieniane
  • Level 22  
    Witam

Dzięki za zainteresowanie ale ściągam drugą działającą bez materiałów na przeszczep. A plastik o który mi chodziło to niema numeru na partsie który podesłałeś. Chodzi mi o cały prawy bok w którym idą druty wysokiego napięcia od generatora HV do styków w maszynie z którymi łączy się zespół bębna i toneru. Diagnostykę musiałem zakończyć bo sprawna drukarka musiała pojechać do klienta a to była jedyna teoria jaką miałem ale nie zdążyłem jej sprawdzić. Być może było tam jakieś przebicie.......

Pozdrawiam