Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

40m2 czym ogrzać najtaniej

27 Lut 2019 21:38 336 12
  • Poziom 10  
    Jestem młodym człowiekiem(studentem) obecnie mieszkam w starym domy,to nie jest mój dom niestety.
    Zajmuję 2 pomieszczenia o pow. około 40m.(kuchnia i pokój)
    W kuchni stoi kuchnia węglowa Grudziącw której zmuszony jestem palić,
    problem polega na tym iż aby było ciepło w domu muszę cały dzień siedzieć
    w domu i palić,co chwilę trzeba dochodzić ,grzebać i dokładać.
    Przy 0st na zewnątrz przy paleniu cały dzień mam powiedzmy wieczorem 25st. w pokoju
    a w kuchni gdzie stoi ta kuchnia jest ,,Dubaj,, mnie niepotrzebny.
    Po nocy gdy wstaję bywa 10,15st w porywach czyli zimno jak diabli.
    Muszę oczywiście wychodzić na wiele godzin i wygląda to tak że z zimna wracam do zimnego domu,wieczorem zmęczony
    odchodzi mi ochota by palić pół nocy,czyli może głupie ale żyję w zimnie.
    Nie jest to mój dom i nie chcę robić komuś prezentów,więc proszę o rozważenie taniej wersji(wiadomo że student biedny) którą ewentualnie
    kiedyś będę mógł w prosty sposób zdemontować,zabrać lub sprzedać.
    Znajomi którzy się trochę znają każdy doradza co innego czyli już zgłupiałem.
    Myślałem o piecu z podajnikiem na ekogroszek,ale koszta nie małe i każdy mówi że za mała powierzchnia na taki piec.
    Myślałem o tej kuchni którą posiadam Grudziądz, by wstawić do niej wężownicę i podpiąć grzejnik na pokój 20m2.
    Czy lepiej piec CO tylko jaki i jakie grzejniki,jaką powinien mieć moc KW na 40m2.
    Krótko mówiąc wersja nie za droga i taka że jak wrócę późno zacznę palić to bardzo szybko się nagrzeje.Teraz niestety koszmar.
  • Poziom 23  
    Czemu sobie jakiegoś elektryka w pokoju nie postawisz z termostatem i zegarem ??
  • Poziom 10  
    duddy mądry jesteś że hej,gratuluję poczucia humoru
    jak znasz dobrego elektryka to podaj namiary
  • Poziom 23  
    No przecież że nie o faceta z elektrowni, który ma Cię grzać...

Analizując Twoje podejście i to co chcesz dokonać trochę się dziwie Tobie.
    Skoro chcesz władować kasiorę nie małą dodam w montaż jakiegoś kotła
    to znaczy że nie jesteś jednak aż taki skromy student. Za dużo planujesz
    zachodu do uzyskania tylko efektu żeby Ci było ciepło. Prostym dla Ciebie
    rozwiązaniem jest grzejnik elektryczny, mądrze używany i nic więcej Ci nie
    trzeba do odrobiny ciepła.
  • Poziom 34  
    Ogrzewanie elektryczne jest najbardziej kosztowne.
  • Poziom 23  
    Zgadzam się ale On zakłada w poście że to ma być jakieś rozwiązanie na pewien czas, które będzie mógł zabrać a w tym przypadku jak by nie popatrzeć najmniej kłopotliwe i tanie w instalacji i demontażu.
  • Poziom 42  
  • Poziom 19  
    Kwestia CO należy do właściciela. Nie chce inwestować, abyś miał godne warunki, to szukaj czegoś innego. Jak w dzień gdy palisz masz 25, a po nocy spada do 12-15 stopni, to te lokum jest dosłownie podszyte wiatrem. Wpływ ma też na wahania to, ze palisz tylko kilka godzin i mury są akumulatorem zimna a nie ciepła.

Dogrzewanie grzejnikiem olejowym trochę ciebie zje finansowo, bo przy dogrzewaniu olejakiem aby w nocy temperatura nie spadła (a w dzień i tak palenie w kuchni) to rachunek z dodatkowe 300-400zł na miesiąc za prąd (albo i więcej).

Ja bym się nie zastanawiał, tylko powiedział adieu.
  • Poziom 35  
    Wojewoda82 napisał:
    Ja bym się nie zastanawiał, tylko powiedział adieu.

Chyba najbardziej optymalne rozwiązanie.
    Zamiast kupować olejaki, czy promienniki elektryczne + wywalać kasę na rachunki za energię elektryczną to chyba lepiej poszukać innego "ciepłego" mieszkania/pokoju, gdzie ogrzewanie jest w cenie czynszu.
    Poza tym nie wiemy jakiej jakości jest instalacja elektryczna, a znając życie to podłączenie grzejnika 2kW do niepewnej instalacji może oznaczać dodatkowe problemy, czy w skrajnym wypadku nawet pożar.
    Przy wynajmie cena nie powinna być jedynym kryterium, bo w okresie zimowym to z pozoru najtańsze mieszkanie może być najdroższym.
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za pomocne wypowiedzi.
  • Poziom 31  
    Skoro największy problem sprawia spadek temperatury nocą to najprostsze i najtańsze będzie wstawienie jakiegoś elektrycznego olejaka lub konwektora + taryfa G12as. Nie wiem jak jest rozliczany prąd w mieszkaniu, jak podlicznikiem to sie nie uda, jak osobny licznik to kwestia zgody właściciela. Łódź leży na terenie PGE gdzie II-ga taryfa w nocy jest tańsza niż z gazu w dobrym kotle. Prawdopodobnie będzie także taniej niż ciepło ze starego pieca opalanego węglem. Oczywiście pod warunkiem, że instalacja wytrzyma min. 2 kW i w ciagu roku nikt nie dogrzewał mieszkania elektrycznie (limity w G12as).