Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

RX 480 8gb - uszkodzony? - stuttering/brak sygnału

Skowra 28 Feb 2019 00:48 744 7
    Skowra
    Level 13  
    Posiadam problem z kartą graficzną amd radeon msi rx 480 8gb. Kartę kupiłem w lipcu 2018 roku i pochodziła od kolesia, który wcześniej wykorzystywal ja zapewne do kopania, a sam kupił ja z amazon.de i dołączył fakturę z pudeleczkiem. Ale do meritum - odkąd mam kartę na przełomie od lipca do grudnia pojawiał mi się black screen i napis brak sygnału na monitorze. Z początku myślałem, że to problemy z OC ramu/cpu. Jednakże od zeszłego miesiąca pojawił się również stuttering w grach, szczególnie dostrzegalny jest wtedy kiedy karta jest bardzo mocno obciążona i nie mam ustawionego limitu wyświetlania klatek. Wyłączyłem wtedy oc ramu i cpu, żeby wykluczyć problem z karta graficzną, ale okazało się, że nic to nie pomogło. Blackscreeny zdarzają się ok. 2 razy w tygodniu, a do tego w niektórych grach jest stuttering np. w apex legends, ale nie zawsze. Ściągnałem occt i furmarka, żeby obciążyć kartę i efektem tego jest wywalanie blackscreena po ok 5-10 sekundach (widać również stuttering) stresu w tych programach.
    Nie mam pojęcia co jest z kartą i co z nią dalej robić. Robiłem undervolting, a także zwiększałem limit zużycia energii na różne sposoby, ale nic to nie pomogło. Co może być powodem takiego działania karty? Czy da się ją jeszcze naprawić? A może to nie problem karty a zasilacza?

Pozostałe podzespoły są wszystkie nowe i również pochodzą z lipca 2018 r. ze sklepu xkom:
    ryzen 1600x, msi b350 tomahawk, gskill 8gb 3000mhz, silentiumpc 600W, monitor iiyama 75hz z freesync.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Skowra
    Level 13  
    Problem w dalszym ciągu nierozwiązany
    Skowra
    Level 13  
    Grafa była sprawdzana w innym kompie i też padła w furmarku. Jednocześnie widziałem na forach, że furmark teraz nie do końca jest polecany do testowania nowszych gpu, bo za dużo wydusza z karty, a w przypadku rx 480 tym bardziej może to być niewskazane, ale tak jak mówię to tylko wiedza z forum. Odkąd napisałem ten post karty nie wyrzuciło ani razu. Temperatury ma świetne. Jedyne co mnie dziwi to fakt, że zawsze jak było coś nie tak z GPU to były jakieś piski z niej i przede wszystkim artefakty, a tutaj żadnych takich objawów nie ma.
    enhanced
    Level 43  
    Furmark/kombustor/OCCT 3D - to nigdy nie są zalecane bo wyciągają dużo ale to naprawdę dużo ponad normę generowanego TDP niż w normalnym użytkowaniu, OC mocne nie robi tyle co te programy. Troche jest bezpieczeniej przy kartach z vbiosami które mają limity TDP.
    sosarek

Level 43  
    Karta do utylizacji - nic więcej nie zrobisz.
    Skowra
    Level 13  
    A może spróbować pobawić się w zmianę bios? Czy lepiej sprzedać jako uszkodzoną? Chodzi mi o to, czy spisywać ją na straty, czy np oddać do dobrego serwisu kart graficznych, który mógłby jeszcze ją naprawić. Z drugiej strony naprawianie karty graficznej to trochę bez sens, bo zaraz znowu może paść
    sosarek

Level 43  
    Skowra wrote:
    oddać do dobrego serwisu kart graficznych

Nie ma takich.
    Możesz wystawić jako uszkodzoną.