Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozrusznik w motorze

20 Mar 2003 13:10 4036 12
  • Poziom 10  
    nie chce porzadnie krecic. Zachowuje sie tak jakby byl slaby akumulator. przyczyna lezy bezposrednio w rozruszniku lub silniku (przy podlaczeniu na krotko tak samo sie zachowuje). rozrusznik byl sprawdzany na wszystkie sposoby, mierzone luzy i td. i podobno jest ok.
    nie mam rzadnych koncepcji
    prosze o ew. posty na maila, dziekuje

piter79(malpa)poczta.onet.pl
  • Poziom 18  
    Sprawdź stycznik do załączania rozrusznika - może ma nadpalone styki - najczęstszy powód nieprawidłowości rozruszników w motocyklach.
  • Poziom 10  
    rozrusznik jest ok, cala instalacja tez. mialem kumpla rozrusznik i to samo.
    czy moze miec wplyw zle ustawione zawory?
    stalo sie to po ich ustawieniu. mialy mniejsze przzerwy niz w instrukcji i
    je zwiekszylem. ale czy to moze miec wplyw? na krotko jak podlaczam
    rozrusznik z innego aku to jest to samo. na pych od razu odpala wiec zaplonm
    jest ok. po prostu rozrusznik nie ma sily krecic.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Dziwna sprawa. Zawory, przynajmniej teoretycznie nie powinny mieć na to
    wpływu. Napisz coś więcej co to za sprzęt.
    Ja coś takiego przerabiałem w Magnie i powodem był właśnie ten stycznik.
    Spróbuj podłączyć akumulator bezpośrednio do rozrusznika i zobacz co wtedy.
    Rozrusznik w czasie pracy może pobierać nawet 100 A prądu więc przewody
    muszą być naprawdę grube. Sprawdź przewód masowy od aku.
    Czy to się stało dokładnie po regulacji zaworów??? Wcześniej było OK i nic
    innego nie ruszałeś???
    Pozdrawiam
    BJSusel.
  • Poziom 19  
    HM . Ciekawe . Ja vym sie jednak upierał przy zawczesnym zapłonie . Ajeśli nie to bym sprawdził czy na innym akk jest inaczej . Jeśli nie to bym na krótko spiął rozrusznik z akk . Podaj wiecej szczegułów. Czy masa jest na silniku ??
    pozdro
  • Poziom 14  
    Albo przyciera ci się wał korbowy lub spuchły tłoki po przegraniu silnika, chyba że tak ustawiłeś te zxawory, ze w ogóle się nie otwierają hehe: Trochę dziwne, ze po regulacji nie chce kręcić.sprawdz olej. Silnik powinien dać sie obracać lekko jedną ręką za pomocą klucza o dł 30 cm. Napisz coś więcej, to coś podpowiem. jak będę wiedział.
  • Poziom 10  
    stalo sie to po regulacji zaworow. . na pych odpala od razu. teraz zmniejszylem przerwy na zawrach ssacych (z 0,1 na 0,05) i kreci eleganccko. jednak jak silnik jest goracy to znowu nie ma sily krecic. jak ostygnie to kreci jak glupi.

rozrusznik ok bo bralem od kumpla i jest to samo. dawalem do sprawdzenie i mj jest ok. podalczylem rozrusznk grubym przewodami z innego aku na krotko i kreci tak samo.
    normalnie cuda niewida. wina lezy chyba w zaworach.

na poczatku przerwy byly pomiedzy (0,05 a 0,1) na ssacych i (0,1 a 0,15) na wydechowych. wedlug ksiazki powinny byc przy zmnym silniku (ponizej 35 C) 0,1 na ssacych i 0,16 na wydechu.
    przerwy rsna z temperatura. nagrzalem silnik i rozebralem raz dwa t byly k 0,05 wieksze

moto chdzi elegancko. nie wchdzi w gre zle ustwiony rozrzad czy spuchniete tlloki pali na pych od razu, kluczem tez bez problemu krece. moto chodzi jak zegarek. tylko ten rozrusznik nie ma sily krecic. (teraz jak jest goracy silnik)
  • Poziom 14  
    Witam! Czuję że moja wiedza się kończy... :(
    Zrób tak: zmontuj wszystko do kupy, odpal zimnego sprzęta rozrusznikiem, grzej do uzyskania temperatury przy której nie chce kręcic rozrusznik, następnie po upewnieniu się że nie chce kręcić wykręć swiecę zapłonową. Teraz musi zakręcić. Jesli nie, to zostaw w spokoju te zawory i zajmij się zakleszcającymi sie tłokami/tłokiem w cylindrze.
    Pozdrawiam Szymon Z.
    P.S. Spotkałem się w z takim przypadkiem w samochodzie. Z pychu palił normalnie i chodził jak burza, a rozrusznik miał siłę zakręcić jak silnik trochę ostygł.
  • Poziom 18  
    Ja się tak mordowałem z VF750C.
    Objawy identyczne - na gorącym nie miała siły kręcić - trochę pomogła wymiana stycznika i przewodu od rozrusznika ale nie do końca... i też jest tak jak piszesz z innym aku.
    Chyba jednak czary jakieś czy co ???
    Rozbierałem cały silnik 2 razy i nic... dalej są problemy z rozruchem na ciepło, a z rozbieraniem silnika jest duży kłopot bo to przecież V4, a samo wyciąganie z ramy to niezłe przeżycie...
    Próbowałem sprawdzać opór kręcenia wałem korbowym za pomocą klucza dynamometrycznego ze wskazówką i nie zauważyłem zmian potrzebnej siły do przekręcenia przed rozgrzaniem silnika i po. Więc dlaczego rozrusznik na ciepło nie chce kręcić???
    Zapłon jest OK. Brak śladów po ewentualnym zatarciu.
  • Poziom 19  
    Hm. Sprawdz jak rozrusznik siedzi w gnieździe . Moze krzywo i jak sie rozgrzeje pojawia sie silniejsze tarcie (koło zam - tryb wirnika ) . Sprawdz czy na kole zamachowym nie ma zadziorów . Czy napewno na ciepłym silniku występuje pełne rozsprzeglenie skrzynia-silnik . sprawdz czy na nagrzanym silniku zmniejszaja sie luzy (powinny).
    Hm co by tu jeszcze . włącz rozrusznik i bujnij go lekko z pychu. Zobacz co sie stanie. Brak innych pomysłów .
    pozdro
  • Poziom 10  
    jak wykrece swiece to kreci ok. na 99,9 % sa to zle ustawione zawory . ale dziwne co nie? dzis jeszcze poprobuje
  • Poziom 10  
    zmniejszylem przerwy do muinimum ale po nagrzaniu silnika dalej nie kreci. mysle ze moze byc to wina sprzegla 1-kierunkowego. Sa tam takie zabki na podkladkach sprezynowych ktore przepuszczaja jak jest za duzy opor. zauwazylem ze przerwy w kreceniu sa podczas kiedy krzywka ma otworzyc wydechy. Widocznie sprezyny stawiaja opor i moze sprzegielko przepuszcza.
    tylko nie wiem w jaki sposob sprawdzic czy rozrusznik pracuje. podczas przerw slychac jakis (dosc glosny) dzwiek. jakby nie krecil to chyba nic nie powinienem slyszec.
    czy podczas zatrzymania rozrusznika powinien byc wiekszy spadek napiecia lub wiekszy pobor pradu?
  • Poziom 10  
    wina leżała po stronie sprzęgiełka. przepuszczało. dołożyłem podkladkę i juz jest ok.
    wszystkim dziękuję za pomysły, pozdr