Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] "Dziwnie" działający osuszacz powietrza Blyss

28 Lut 2019 20:55 447 4
 • Poziom 28  
  "Dziwnie" działający osuszacz powietrza Blyss "Dziwnie" działający osuszacz powietrza Blyss "Dziwnie" działający osuszacz powietrza Blyss Osuszacz tzw. powystawowy.
  Marka BLYSS wdh-1012ec.
  Po włączeniu, wygląda normalnie wszystko. Pokazuje wilgotność, można ustawić żądaną wilgotność, i po naciśnięciu start, tylko wentylator włącza się na dwie sekundy. Następnie cały panel gaśnie i po sekundzie-dwóch migną wszystkie diody tj. od wentylatora, odszraniania i jeszcze jedna(nie wiem o czym informuje) i cały panel gaśnie. Można znów wybrać żądaną wilgotność, start.... i tak w kółko...
  Agregat na "krótko" pracuje, ładnie chłodzi. parownik zamarza... Pierwotnie podejrzewałem brak czynnika, ale nie wygląda na to.
  Wszystkie czujniki przy wypinaniu wywołują błędy opisane w instrukcji, aż trafiłem na wtyczkę wentylatora. Po jej wypięciu wyrzuca oczywiście błąd E4, ale kompresor startuje i pracuje przez 5 do 10 sekund (zmiennie). Każde podpięcie wentylatora w tym czasie natychmiast wyłącza kompresor. Podmieniłem wentylator na komputerowy (podłączenie i przewody takie same) i nadal to samo...
  Po odpięciu wentylatora, na pinach pojawia się 12v tak długo, jak pracuje kompresor (te 5-10s)


  Płytka-jak nowa (bo i nowa) Nic nie widać, przetwornica piszczy, diody, rezystory pomierzyłem, wygląda w porządku.
  Co jeszcze można sprawdzić, albo co w nich pada najczęściej?
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Sprawdź stabilność napięcia wyjściowego zasilacza podczas pracy urządzenia i w czasie gdy podłączasz wentylator. Zbadaj czy napięcie zasilania procesora nie przysiada. W razie potrzeby procesor możesz zasilić go z zewnątrz. IC4 chyba steruje pracą wentylatora.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 28  
  Ten IC4 to 75L05. Podmieniłem na 7805- bez zmiany. Na procesor stale stabilne 5V.
  Posprawdzam jutro elektrolity.
  Więcej pomysłów nie mam. Biegły w tym nie jestem...
 • Poziom 10  
  Przerób na zwykły mechaniczny higrostat, załóż termostat na parownik żeby nie zamarzał, przekaźnik na sprężarkę i czasówkę żeby się zbyt często się nie załączała.
 • Poziom 28  
  Pominąłem całą oryginalną część zasilającą. Doszedłem do tego po pomiarach i najprawdopodobniej winny jest układ MIP531 oznaczony na płycie IC1 w części zasilającej( nie mam na podmianę). Elektrolity wymieniłem również.
  Po podaniu 12V na wyjściu oryginalnej części zasilania, zestaw ruszył. Zachowuje się stabilnie, nic się nie grzeje. Na razie podpięty zewnętrznie stary zasilacz ATX, później coś małego się zaimplementuje.
  Problem uważam za rozwiązany.