Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrokontrolery od NXP z zintegrowaną obsługą Alexa Voice Service

ghost666 28 Lut 2019 23:26 420 2
 • Mikrokontrolery od NXP z zintegrowaną obsługą Alexa Voice Service
  Firma NXP wprowadziła właśnie na rynek pierwsze niedrogie i łatwe w implementacji mikrokontrolery dedykowane do aplikacjach sterowania głosem. Układy te zintegrowane są z usługą Alexa, co pozwala na prostą implementację systemu sterowania komendami wydawanymi głosem. Krok ten ma zachęcić projektantów sprzętu domowego do implementacji sterowania głosowego z pomocą usługi Alexa w wielu produktach automatyki domowej itp.

  Procesor i.MX RT106A jest sercem nowego rozwiązania. Pozwala on na szybkie analizowanie głosu i przetwarzanie informacji z niewielkim opóźnieniem. System posiada także algorytm detekcji słów do wybudzania go z uśpienia i analizy głosu z dalekiego pola systemu.

  W mikrokontrolerze tym zintegrowano wszystkie potrzebne bloki cyfrowej analizy głosu. Działa na nim Amazon FreeRTOS oraz aplikacja kliencka Alexa. Wszystko to dostępne jest w niskiej cenie i bez problemów związanych z implementacją układu w systemie.

  Więcej na temat nowych systemów, integrujących w sobie sterowanie głosowe w ramach platformy Alexa, dowiedzieć można się tutaj.

  Źródło: Materiały prasowe NXP.


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 01 Mar 2019 04:05
  sundayman
  Poziom 24  

  Ciekawa rzecz - od niedawna testuję Alexę z elementami Smart Home i z pewnością takie rozwiązanie ma potencjał. Pytanie, czy będzie to do kupienia dla "zwykłego" użytkownika czy tylko dla "wybranych" ? Oraz jaka będzie cena - tego chyba też nie wiadomo.

 • #3 01 Mar 2019 07:23
  ADI-mistrzu
  Poziom 30  

  Z Alexą jest tyle dobrze że nie trzeba mieć specjalnego urządzenia a tylko zainstalować aplikację na smartfonie (analiza głosu i tak odbywa się po za naszym sprzętem).

  Dostępne jest także API przy pomocy którego na upartego sami możemy stworzyć swoje urządzenia :)