Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zadanie z (c) sortowanie. Pomoc w zrozumieniu uwag

fifa1k 01 Mar 2019 14:50 594 6
    fifa1k
    User under supervision
    Witam. Otrzymałem takie zadanie i mam problem ze zrobieniem go tak jak sobie życzy nauczyciel. Z góry dziękuje.

Dany ciąg co najwyżej 80-cyfrowych liczb całkowitych ze znakiem (nie mogą być one reprezen­towane wewnętrznie nawet jako żaden typ liczbowy). Wprowadzanie kończy się słowem KONIEC podanym zamiast liczby. Wynikiem powinien być wyświetlo­ny ciąg liczb danych uporząd­kowany w/g rosnącej wartości. Zastosować sortowanie metodą prostego wybierania.

Code: c
    Log in, to see the code
    Dżyszla
    Level 42  
    1. Należy bardziej opisowo dobierać nazwy stałych (i zmiennych) tak, żeby było wiadomo, co to jest.
    2. Tak naprawdę w tablicy nie jest ważne, czy będą do cyfry czy ich kody - zadziała w każdym przypadku pod warunkiem poprawnej inicjacji/wypełnienia tablicy. Ewentualny komentarz tylko dla wiedzy, jak interpretować.
    3. Znak - jak wyżej - może, nie musi.
    4. Uwaga o zmiennych globalnych jest chyba jasna?
    5. Jeśli już tworzymy tablicę struktur, to nie zupełnie inaczej ją tworzymy... Dodatkowo MAX chyba nie mówiło o ilości liczb, a tu jest użyte i do ilości licz i do długości liczby.

Reszta komentarzy jest chyba oczywista lub są powiązane z tymi samymi uwagami.
    fifa1k
    User under supervision
    Dzięki a jeszcze jedno, bo kazał mi ten kawałek kodu zrobić jako nową strukturę i jak to później w kodzie przestawić.
    struct LiczbaCalkowita Liczby[MAX]; // MAX to maksymalna liczba cyfr w liczbie czy maksymalna liczba liczb
    int licznik = 0;
    Dżyszla
    Level 42  
    Ten komentarz o strukturze to chyba jakieś przejęzyczenie wywołane sugestią zapisu. To miała być zwykła tablica: LiczbaCalkowita Liczby[ILOSC_LICZB];
    Chyba, że na zadzie opakowania: struct TLiczby {LiczbaCalkowita Liczby[ILOSC_LICZB];};
    Ale to wg mnie przerost formy nad treścią.
    fifa1k
    User under supervision
    Witam dostałem teraz kolejne uwagi. Samos obie z tym nie mogę poradzić . Tak więc proszę o pomoc
    Log in, to see the code
  • Helpful post
    hello_world
    Level 13  
    Poprawiłem kod dla czytelności, dopisz sobie resztę. Nie kompilowałem ze względu na niekompletny kod, liczyłem na swoją wiedzę:
    Log in, to see the code
    fifa1k
    User under supervision
    Pomógł ten użytkownik.