Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Karta graficzna, brak reakcji, diody świecą.

01 Mar 2019 20:59 576 7
  • Level 5  
    Otóż problem polega na tym, ze wczoraj podczas grania, komputer stracił obraz, gdy spojrzałem na kartę to nie krecily się wentylatory, a diody swiecialy. Uruchomiłem komputer jesczcze raz, jednak nie wyświetla obrazu (na głośnikach słychać dźwięk, wejścia do windowsa) na karcie swieciala dioda, lecz żadnej reakcji, wiatraki nie działały, zostawiłem komputer włączany na 20minut czy karta pracuje bez wentylatorów tzw, czy będzie ciepła, jak się okazało po 20 minutach karta zimna tak jak przed włączaniem komputera. Tak jakby swieci biała dioda na karcie ale żadnej reakcji. Otóż: -Wentylatory się nie kręcą -Brak obrazu -Karta się nie nagrzała ani trochę przy włączonym komputerze (20minut), Wejście na płycie pci-e raczej sprawne, ponieważ gdy odpene wejście 8-pin dioda zmienia się na czerwony, czyli dostaje prąd z wejścia Pci-e.
    Karta to Asus rx470 Mining 4gb, kupiona miesiąc temu, również z nową karta został kupiony zasilacz Corsair hx750 80plus gold także nowy który ma miesiąc, także zasilać wykluczam. PC pod obciążeniem bierze może. 400-450w także mocy w zapasie jeszcze było.
    Dodam tylko ze grałem z msi afterburner i napięcie podczas grania były ok, a temperatury pod obciążeniem miała max. 58 stopni. Karta padła? Odsyłać na gwarancje?
  • OptexOptex
  • Level 37  
    Witam

Podaj firmę i model płyty głównej.

Trzeba szukać usterki :

A. Podłącz głośnik(buzer) systemowy do płyty głównej (4piny-spiker) masz info. jak podłączyć głośnik systemowy w dokumentacyj pł,. głównej. Głośnik systemowy poda KOD dzwiekowy (koncowy) BIOS-u przy procedurze POST pł. głównej podczas uruchamianiu PC. KOD-y dziwiękowe BIOS-u http://active-comp.pl/bios.html

B. Wyciągnij kartę graficzną ( tak na wszeli wypadek) - jak masz zintegrowaną kartę na płycie głównej.
  • OptexOptex
  • Level 5  
    Plyta to Asus h61m-k
  • Level 5  
    Obraz na integrze jest.
  • Level 5  
    Karta sprawdzona u kolegi, niestety ten sam problem. Tylko karta by po miesiącu padła tak nagle, bez żadnych artefaktów itp?
    A grałem w tygodniu po 6h może, jeszcze w cs go, lol. Gry które nie mają wymagań kosmicznych.

Dodano po 11 [minuty]:

Teraz pytanie z innej beczki, co wybrać
    Rękojmie czy Gwarancje?
  • Level 37  
    twofox427 wrote:
    Tylko karta by po miesiącu padła tak nagle, bez żadnych artefaktów itp?
    Tym się nie zamartwiaj to dla czego karta może nie działać jest dla sprzedawcy/ producenta karty.

twofox427 wrote:
    Teraz pytanie z innej beczki, co wybrać
    Rękojmie czy Gwarancje?

https://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-kons...ra-podstawe-wybrac-dochodzac-swoich-praw.html