Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DeLonghi Nespresso EN 750.MB E - cieknie woda

zakdawid 01 Mar 2019 21:45 2157 0
    zakdawid
    Level 4  
    Witam,
    ekspres jak w temacie. Woda nie leciała do dyszy , ciekła spod ekspresu. Rozebrałem, zauważyłem zatkany wężyk wchodzący już do dyszy końcowej , zdemontowałem, udrożniłem wężyk i dyszę, złożyłem . Po teście ze zdjęta obudową woda leci do dyszy głównej a dalej do szklanki lecz stwierdziłem dwa dość mocne wycieki wody z białych króćców do których wodzą wężyki widoczne na foto. Przy okazji czyszczenia dyszy zdemontowałem i przeczyściłem wszystkie wężyki- sprawdziłem trzy razy poprawność zamocowania wszystkich zabezpieczeń wężyków i stan o-ringów. Wycieki nie występują przy zaprogramowaniu na gorącą wodę, gdy używana jest druga dysza ( w miejscu do spieniania mleka).Co to za element z którego wychodzą te króćce? Czy może być on zatkany, wskutek czego nadmiar ciśnienia jest wyrzucany przez uszczelki? Dostęp do niego jest utrudniony i go nie rozbierałem. Nie wiem kiedy ekspres był czyszczony / od kamieniany (nowy zakup). Bardzo proszę o sugestie co do dalszej diagnozy i naprawy.

DeLonghi Nespresso EN 750.MB E - cieknie woda
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo