Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do dyskoteki...

08 Wrz 2005 15:32 3097 23
  • Poziom 14  
    witam wszystkich mam zamiar zrobić dyskoteke w klasie w szkole, i nie wiem czy sprzet który mam zamiar wziąść wystarczy aby nagłośnić sale a więc tak- dwa altusy 110 do tego wzmacniacz unitra 2*75 watt i subwoofer na głośniku hanssen 1285 do niego wzmacniacz sony 2*100 watt i odtwarzacz cd za odpowiedzi z góry dzięki
  • Poziom 29  
    Jeśli to tylko "klasa" a nie jakas "aula" to uważam, że spokojnie Ci wystarczy nawet ze sporym zapasem.
    Napisz jaka jest "kubatura" pomieszczenia.
  • Poziom 17  
    Hej!
    Sali gimnastycznej tym nie nagłośnisz ale do klasowej dyskoteki wystarczy zupełnie.
  • Poziom 34  
    a jaka jest ta "sala"? ale mysle ze powinno ci to wystarczyc (no o ile to nie sala gimanstyczna duzych rozmiarow)
  • Poziom 12  
    bez problemow starczy! u mnie w budzie naglasniali dyskoteki szkolne 2 kolumnami ("slupki") na 2x20 kazda i bylo wystarczajaco!! a naglasniali korytarz! no wiadomo ze mozna bylo glosniej ale spoko :) wystarczy bez problemu!
  • Poziom 14  
    oki dzięki za odpowiedź a sala tak jak w każdej klasie w polsce taka tradycyjna jeszcze raz dzięki!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Tak tylko że te altusy maja wymienione glosniki basowki i nie graja tak jak orginaly tylko troche slabiej i bas mniejszy wiec sub nadrobi basem
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    poszukaj oryginałów. - Ten sub musiałby grać pasmem do około 700Hz tak jak szło mniej wiecej cięcie w altusach.
  • Poziom 22  
    Stym że licz się z dym że wysoki będą się strasznie rozmazywać bo sala gimnastyczna ma bardzo słabą akustyke. Apropo suba to myśle ze niebędzie potrzebny. Unas są dwa "słupiaki" tonsila i jak gra to na sali slychać tylko niskie bo jest taka słaba akustyka
  • Poziom 14  
    tylko to nie jest sala gimnastyczna tylko klasa lekcyjna !!!
  • Poziom 22  
    Jak sala lekcyjna to proponuje najzwyklejszą (albo troche większą) wieżę. Taka wieża jest robiona specjalnie do taki pomieszczeń (no może troszeczkę mniejszych).
  • Poziom 14  
    nio właśnie już robiłem kiedyś ale to mi nie wystarcza bo ja chce zeby tą dyske wszyscy zapamiętali na długo a tak w ogóle to ja biore do tego sprzet dla dj i będe mixował a na wieży to tak głupio i cicho :D:D:D
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    tojeszcze tylko dodaj efekt świetlny

Myślę że altuski wystarczą tlko daj je na tym soniaku a suboofer wywal. napewno wszyscy zapamiętają.
  • Poziom 20  
    skoro juz tak rozmawiamy o decybelach to altusy 140W w polaczeniu ze wzmacniacze 2x120W ile moga takich decybeli osiagnac ?

• Spec od akustyki
    znamionowa chyba 91dB przy 100W masz 20dB wiecej. To czysto teoretycznie bedzoe 111dB. Ale w pomieszczeniu pewnie będzie więcej, bo dojdą odbicia itd. No i oczywiście fakt posiadania 2 kolumn i każda zasilana po 100W da w pewnych miejscach dodatkowy zysk nawet do 6dB.
  • Poziom 24  
    Co do tych altusow i na dyskoteke szkolna to mysle ze jak suba wezmiesz to sie nic nei stanie, najpier sobie wszystko podlaczysz i zobaczysz jak bedzie, jakby co zawsze mozesz go pozostawic odlaczonego;]
  • Poziom 14  
    Dzieki za odpowiedzi chlopaki zrobie tak jak mowicie:)
  • Poziom 14  
    SONY TA V715T to do tuby a altusy sa podpiete pod jakis unitra nie wiem dokladnie jaki model ale ma okolo 2x75watt
  • Poziom 14  
    Nie no ja sie za bardzo na tych unitrach nie znam ale ten wzmacniacz z unitra jest mocy i to dosyc zeby napedzac te altusy
  • Poziom 43  
    Wieża odpada: juz przy małych mocach mogą trzeszczeć głośniki miałem coś takeigo na wieży Phillips ostatnio na imprezie u znajomych. Głośno grało - ale o jakości mozna było pomarzyć.

"SONY TA V715T to do tuby" - jakiej: Tuby? Czy ty na pewno masz tube czy subwoofer bo to wielka różnica. Tuba to coś innego. (pisałeś na początku że to subwoofer)

Moim zdanim powinno starczyć jak na klase to w sam raz.

Temat uważam za zamknięty.