Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Passat CC - wymiana taśmy zwijaka AirBag

JackSkalia 02 Mar 2019 11:34 2868 4
Bosch
    JackSkalia
    Level 8  
    Witam.
    Krótko, żeby nie zanudzać.
    Zerwała się taśma zwijaka w moim aucie. Zakupiona nowa, i oczywiście po wymianie błędy wyskoczyły. I do tego momentu wszystko było jasne.
    Ale dalej mimo prób wielu, przeczytaniu niezliczonych porad i wcześniejszych postów VCDS nie widzi czujnika kąta skrętu. FInalnie trafiłem do Bosch Centrum, którzy założyli nową taśmę z czujnikiem kąta skrętu i poddali się przy kodowaniu. Nie udało się i założyli z powrotem starą taśmę (kupioną używaną). Jedyne co się udało to uzyskać komunikację z kierownicą, ale błędy są: doświetlanie zakrętów, kontrolka wspomagania, ASR. Po podłączeniu VCDSa nie widać żadnych ruchów kier.
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć co robię nie tak? jak zaprogramować taśmę? dodam, że jak pierwszy raz zdejmowałem kierownicę, to nie odłączyłem AKU, więc może coś uszkodziłem.
    Z góry dziękuję.
  • Bosch
  • Bosch
    JackSkalia
    Level 8  
    Witam.
    Niestety nie udało się. Cały czas nie widzi czujnika kąta skrętu. Błąd jak poniżej. Skasowanie oczywiście nic nie daje, natychmiast wyskakuje.
    Próba kodowania bezskuteczna. Wyskakuje Not ok. Jakaś podpowiedź może?

Dodano po 6 [minuty]:

Dorzucam widoki z VCDSa.
    vogelek1
    Level 17  
    Taśmę kupiłeś zapewne po numerze?,

hmm, albo adaptacja przebiega drastycznie co mnie niedziwi, nieraz trzeba było robić to dziesiątki razy,

zapewne computer widzi prędkości wszystkich kół jezdnych?

I napewno kierownica ustawiona na swoim miejscu?
    JackSkalia
    Level 8  
    Witam.
    Niestety tylko weekendy pozwalają na pracę nad CC.
    Niestety bez zmian. Tzn nie widzi czujnika, czy widzi prędkości kół nie wiem, ale sprawdzę.

Oczywiście kupowałem taśmę po numerze.
    Chyba pozostaje serwis VW, ale wiecie jak z nimi - już mnie uprzedzali, że najpierw podłączą do kompa (250) potem wymienią czujnik skrętu (1200), ale ja już to mam za sobą i wiem, że raczej nie pomoże.

Ale może zbyt pesymistycznie do serwisu podchodzę. Może faktycznie przeprowadzą prawidłowo kodowanie i będzie po problemie.