Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat ibiza 2003r alarm/central - Alarm, centralny

Laker560 02 Mar 2019 12:02 4209 5
 • #1
  Laker560
  Level 5  
  Witam. Mam problem z moim seatem a dokładniej z alarmem który włącza się po włożeniu kluczyka w stacyjke lub otworzeniu drzwi pasażera. W samochodzie zostal wymieniony kluczyk w drzwiach kierowcy ( taki już kupilem), więc do stacyjki a drzwi jest inny kluczyk. Pomogło wyciągnięcie bezpiecznika zamka centralnego ale chciałbym jednak mieć centralny. Alarm nie wyje, świecą się tylko światła awaryjne. Z błędów w kategorii liczniki ( v-scania vag mini) pokazuje błąd o nieprawidłowym zaprogramowaniu klucza, gdy usuwam ten błąd, on wraca. Wie ktoś o co może chodzić? Z góry dziękuję.
 • #2
  CameR

  Moderator of Vehicle Security
  Alarm dokładany czy fabryczny ?
  Masz dodatkowego pilota ?
  Działa centralny zamek z fabrycznego pilota w kluczyku ?
  Jeżeli alarm fabryczny, to do naprawy/wymiany zamek drzwi kierowcy lub wiązka przewodów drzwi kierowcy.
 • #3
  Laker560
  Level 5  
  Alarm raczej fabryczny. Pilot jest jeden, w kluczyku od stacyjki, nie zamyka żadnych drzwi (mam wersje samochodu-3 drzwiową a zamek w drzwiach mam tylko od strony kierowcy).

  Dodano po 1 [minuty]:

  A da się może po prostu wyłączyć alarm? Jak?
 • #5
  Laker560
  Level 5  
  A gdzie mogę go znaleźć? Lub jego numery?
 • #6
  Zmacio
  Level 26  
  Z opisu wynika, że możesz mieć fabryczny alarm powiązany z modułem komfortu. Pilota masz w rękojeści klucza (dwa jajowate przyciski). W tych rocznikach samochodu padają enkodery w tych pilotach (układy scalone odpowiedzialne za generowanie zmiennego kodu). Czasem odpada kwarc lub są zimne luty. Dopóty dopóki nie uruchomisz fabrycznego pilota w kluczu będziesz miał problemy z alarmem. Moduł komfortu zamontowany w tym samochodzie przysparza często problemów związanych z brakiem fabrycznego pilota. Alarm uzbraja się przy zamykaniu samochodu pilotem lub kluczem. Więc jeśli pilot jest sprawny wszystko jest pięknie, ładnie. Natomiast, jeżeli nie ma sprawnego pilota wówczas jest mały problemik. Mianowicie, po zamknięciu samochodu kluczykiem uzbraja się alarm (zaczyna mrugać dioda na drzwiach kierowcy). Po otwarciu kluczykiem drzwi kierowcy (przy założeniu, że zamek i instalacja drzwi kierowcy jest sprawna) masz ok. 20 sek. na załączenie zapłonu. Jeśli tego nie zrobisz wyzwala się alarm. Jeśli spróbujesz otworzyć którekolwiek inne drzwi po za kierowcą lub bagażnik alarm od razu rozpoznaje naruszenie strefy i się wyzwala (w twoim przypadku mrugają światła, bo syrena jest odłączona lub uszkodzona). Dziwi mnie tylko wyzwalanie systemu po załączeniu stacyjki? System ten działa tak, że jeżeli zostanie rozpoznany transponder klucza po załączeniu stacyjki, to się od razu rozbraja i alarm nie zdąży się nawet zająknąć. W sumie pisałeś, że jest błąd kodowania klucza w liczniku i powraca. Wyciągnij z widełek klucza (po odczepieniu części pilotowej) szklaną rureczkę (transponder) i sprawdź czy samochód odpala. Jeśli będzie nadal odpalał oznacza to, że jest ominięte immo w liczniku i z tego wynikają twoje problemy.