Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL A860 - nie uruchamia się, świeci dioda ładowania 1s i gaśnie

02 Mar 2019 12:20 378 6
  • Poziom 3  
    Witam, proszę was o pomoc, bo nie wiem gdzie dokładnie szukać przyczyny tego, że płyta się nie uruchamia. Zapala się tylko dioda ładowania na sekundę i gaśnie. Dioda na zasilaczu nie gaśnie. Czy to może być zwarcie gdzieś na zasilaniu w laptopie, czy szukać gdzieś dalej? Próbowałem już wszystkiego, podmieniałem procesor, RAM i wypinałem wszystko z płyty i nadal ten sam objaw, a jak podepnę baterię to miga dioda cały czas na pomarańczowo.

• Poziom 43  
    Odłącz baterię i sprawdź.
  • Poziom 3  
    Na samej ładowarce miga dioda ładowania raz na niebiesko i gaśnie, a jak daje baterie to karetka na pomarańczowo. Baterie na płycie też wypinałem.

• Poziom 43  
    Odłącz baterię, sprawdź napięcia na wejściu oraz włączniku.
  • Poziom 3  
    Dziękuje za radę wykonuje pomiary mam nadzieje że wszystko robię dobrze. A więc tak podłączyłem włącznik do płyty i na samym switchu jest napięcie 3.3 a na wejściu poza gniazdem zasilania na pq5 1,2,3 nóżka 19.9v
    na nodze 4 - 1.7v
    5,6,7,8- 19.9v
    pq6 1,2,3 -19.9v
    na nodze 4 3.25v
    5,6,7,8 19.9v
    I mam jeszcze pytanie bo jak jest ten switch co ma 3.3v to na nim są ledy i się nie zapalają i tylko na 4 pinie jest 3.3 właśnie od włącznika a na reszcie pokazuje mi -1.3v czy dobrze dokonałem pomiaru?
  • Poziom 3  
    Witam nadal walczę z tymi pomiarami z racji tego iż nie jestem biegły w temacie proszę o opinie bo zastanawia mnie zwarta cewka z obu stron do masy PL3 ORAZ PQ13 zwarty na nogach 1,2,3,4 względem masy, na PQ12 względem masy zwarte są nogi 1,2,3,5,6,7,8 poza 4tą. Oraz są zwarte tantale czy to normalne bo nie umiem dobrze czytać tych schematów proszę o pomoc dodaję zdjęcie ze schematu.
    DELL A860 - nie uruchamia się, świeci dioda ładowania 1s i gaśnie
  • Poziom 3  
    sprzęt naprawiłem wymieniając płytę główną, kupiona za grosze na allegro.