Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiśniowski 4GO - kody SEED? Pilot samokopiujący.

02 Mar 2019 14:18 939 4
  • Poziom 2  
    Witam,

Mam od lat bramę wiśniowski ze sterownikiem ST2. Pilot 4GO, wszystko działa.

Ostatnio chcąc wymienić pilot, zakupiłem pilot samokopiujący uniwersalny, obsługujący zarówno kody stałe, zmienne i dynamiczne.
    Można wpisać w google, od razu wyskoczy ten model: Acurel kr37.

Niestety nie jestem w stanie tego pilota zaprogramować, na etapie kopiowania z jednego pliota do drugiego. Wg instrukcji jako drugi krok musze z pilota oryginalnego do nowego wyłaś kody seed/źródłowe - wg instrukcji powinno to zrobić naciśnięcie przycisków 1 i 2 - niestety tak sie nie dzieje, nie ważne jaka kombinacje przycisków nacisnę i przytrzymam, pilot samokopiujący nie otrzymuje tych kodów.

Czy to znaczy, że cały system radiowy wiśniowskiego jest generalnie tak zamknięty, że nie ma szans używać pilota innej firmy ??

Wszelkie porady będą mile widziane, z góry dzięki.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • specjalista -automatyka bramowa
    Nie zadziała - musi być kompatybilny z radiolinią Wiśniowskiego - a na liście kompatybilnych marek jakoś Wiśniowskego nie zobaczyłem.
    To nie jest tak że on jakoś kopiuje kod - on jest po prostu zamiennikiem dłuugiej listy oryginalnych pilotów różnych firm ( i ma ich wszystkich parametry w swojej bazie danych, Wiśniowskiego widać nie ma), od zwykłych multipilotów różni się tylko tym, że sam po sygnale oryginału rozpoznaje producenta i typ pilota dawcy i przestawia się na jego system. Potem, jeśli system radiowy dawcy przewiduje taką procedurę (tzn zdalne dopisanie pilota za pomocą już dopisanego) sam dopisuje się do odbiornika wykorzystując zapisany pojedynczy kod z pilota dawcy. Jeśli odbiornik dawcy nie ma opcji zdalnego dopisywania, trzeba go z palca dopisać z dostępem do odbiornika jak każdego innego pilota.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, ma to sens.

Szkoda, że sam sprzedający nie posiadał takiej wiedzy, gdyż pytałem go przed zakupem i stwierdził, że jeżeli przedział częstotliwości się zgadza to powinno działać. Jak widać nie ma to nic wspólnego z tym, jak faktycznie działa taki pilot.

Czy znacie może jakieś firmy trzecie, które robią piloty do wiśniowskiego? Te od wiśniowskiego są beznadziejne..
  • Poziom 20  
    Kod SEED z tego pilota wyślesz naciskając wszystkie 4 przyciski, ale i tak ten multipilot z automatem nie zadziała.

Sprawdź ofertę PROXIMY mają różne piloty kompatybilne z radiolinią wiśniowskiego i to w szerokiej gamie modeli. Osobiście polecam pilot MINI .

• Specjalista - Sterowniki Radiowe
    Witam,
    d_d88 napisał:
    Czy znacie może jakieś firmy trzecie, które robią piloty do wiśniowskiego? Te od wiśniowskiego są beznadziejne..

Mógłbyś powiedzieć co pilotami Wiśniewskiego jest nie TAK?
    pozdrawiam
    PROXIMILIAN