Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana

wifoo 02 Mar 2019 16:50 660 0
e-mierniki
    wifoo
    Level 1  
    Witam.
    Zakupiłem używany alternator z demontażu. Jest to Mitsubishi 210A stosowany w lagunach III itp.Po zakupie postanowiłem zrobić mały przegląd łącznie z wymianą łożysk i szczotek.
    Po rozbiórce okazało się że prostownik jest 16-diodowy i nie posiada diod wzbudzenia. Jest to zupełnie coś innego niż do tej pory miałem do czynienia. Brak w internecie schematów, a ja chciałbym wiedzieć jak to jest rozwiązane. Po dokonanych pomiarach widzę to tak:
    Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana

Stojan wygląda na "podwójną gwiazdę".

Teraz moje pytania:
    -czy jest to alternator obcowzbudny?

-Do czego służą wyprowadzenia z faz połączone ze stykiem Ps regulatora?

-czy mogę sprawdzić działanie alternatora podłączając masę, B+ 12V oraz do zacisku L regulatora 12V przez kontrolkę nie uszkadzając regulatora?

Uzwojenia stojana nie mają przebicia międzyfazowego oraz do masy. Jedynie kolor izolacji mi podpada, wygląda jakby przypalony był lakier na drutach i w związku z tym nie wiem czy ten stojan nadaje się do dalszej eksploatacji. A wygląda tak:
    Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana Mitsubishi A004TJ0391 - Przegląd alternatora, weryfikacja stojana
  • e-mierniki