Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool AWO/D 4731 - wyłączyła się w trakcie prania i nie włącza się

02 Mar 2019 18:10 618 12
  • Poziom 5  
    W trakcie prania pralka przestała działać, nie było nikogo wtedy w domu ale po przyjściu pralka była wyłączona i była w niej woda. Czytałem, że mógł paść programator. Wymontowałem układ scalony i rzeczywiście w jednym miejscu wygląda podejrzanie. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc, doradzić od czego w takiej sytuacji zacząć poszukiwania usterki?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam.
    Sprawdź czy LNK304 ma zwarcie między 5, a 8 wyprowadzeniem. Zwarcie to uszkodzony, a następnie trzeba wymienić rezystor 22Ω na wejściu przetwornicy. Dławik też został przegrzany więc lepiej wymienić.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    sp4olh napisał:
    Sprawdź czy LNK304 ma zwarcie
    Nie ma potrzeby. Wyraźnie widać, że U002 i R020 są do wymiany i po problemie.
  • Poziom 5  
    Zatem zrobię dokładnie tak jak koledzy napisali, wymieniam rezystor i dławik i pralka najprawdopodobniej ruszy no i będzie po kłopocie. Zatem szukam zestawu naprawczego. Dziękuję za pomoc i poinformuję o rezultacie naprawy
  • Poziom 34  
    roadtransport napisał:
    wymieniam rezystor i dławik i pralka najprawdopodobniej ruszy

i LNK304!
  • Poziom 5  
    LNK304 nie nosi żadnych śladów usterki, czy i jak można go zdiagnozować czy działa?
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    roadtransport napisał:
    czy i jak można go zdiagnozować czy działa

R20 jest rezystorem który pełni funkcję bezpiecznika i kiedy dochodzi do uszkodzenia LNK304 rezystor ten ulega przepaleniu. Jeśli jest uszkodzony (ma przerwę) to nie trzeba dodatkowej diagnozy jeśli chodzi o sprawność LNK304.

roadtransport napisał:
    LNK304 nie nosi żadnych śladów usterki

Whirlpool AWO/D 4731 - wyłączyła się w trakcie prania i nie włącza się

A to nadtopienie w kółku na zdjęciu to nie jest ślad?
  • Pomocny post
    Moderator
    roadtransport napisał:
    LNK304 nie nosi żadnych śladów usterki, czy i jak można go zdiagnozować czy działa?
    Zaręczam Cię w 100%, że przy tak wyglądającym rezystorze oraz cewce to układ scalony LNK304 jest również uszkodzony na 100%, ale możesz wykonać pomiary na "sucho "miernikiem jak na foto. Można wymienić tylko rezystor oraz LNK304, a następnie sprawdzić czy działa :idea:
    Whirlpool AWO/D 4731 - wyłączyła się w trakcie prania i nie włącza się
  • Moderator Samochody
    roadtransport napisał:
    LNK304 nie nosi żadnych śladów usterki,

Co z tego że obudowa jest cała, skoro strukturę w wnętrzu szlag trafił?
    Cytat:
    czy i jak można go zdiagnozować czy działa?
    Objawem uszkodzenia LNK jest właśnie spalony rezystor bezpiecznikowy.
  • Poziom 34  
    robokop napisał:
    obudowa jest cała

Kolego, szkopuł w tym że nawet na dołączonym przez autora tematu zdjęciu widać że obudowa nie jest "cała".
  • Poziom 5  
    Wymieniłem wszystkie trzy elementy, tzn rezystor, dławik i LNK304, i pralka działa. Dziękuje za pomocne posty i pozdrawiam wszystkich uczestniczących w tym wątku.