Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SPV43M10 błąd E24 na koniec programu nie spuszcza wody

02 Mar 2019 20:27 357 11
  • Poziom 2  
    Na koniec każdego programu nie spuszcza wody i pokazuje błąd E24. Filtry wyczyszczone, pompa też. Brakuje już mi pomysłów. Nadmienię, że programy się wydłużają, np. płukanie zamiast 15 min trwa ponad 20, 29-minutowy ponad 40.
    Pomożecie?
  • Poziom 2  
    Tyle to instrukcja mówi, tylko jakby to było takie proste, to by blokowało odpływ i w trakcie, a nie tylko na końcu programu.
  • Poziom 32  
    Coyotte1978 napisał:
    Tyle to instrukcja mówi, tylko jakby to było takie proste, to by blokowało odpływ i w trakcie, a nie tylko na końcu programu.

To pompa uszkodzona. Sprawdź, czy kręci turbinką pod obciążeniem, czy nie są łopatki połamane.
  • Poziom 2  
    Są ok. Mi to bardziej na błąd oprogramowania wygląda.
  • Poziom 2  
    Może sprecyzuję. Caly program przechodzi normalnie, tylko w momencie kiedy powinna spuscic ostatni raz wodę czasem spusci czasem nie ale krzyczy błędem. Wczoraj za 8 razem wrzucilem kostke myjącą somatu i program poszedł bez błędu, dziś jest powtórka z rozrywki.

• Poziom 39  
    Jeżeli odpływ jest drożny, wąż odpływowy znajduje się na odpowiedniej wysokości, klapka na pompie jest założona to:
    - uszkodzony może być zawór zwrotny
    - uszkodzona jest pompa myjąca

Coyotte1978 napisał:
    Mi to bardziej na błąd oprogramowania wygląda.

Na co? Zapomnij.
  • Poziom 5  
    Cześć,
    Czy autor rozwiązał problem? U mnie jest identyczny. Robi program, wylewa wodę że zmywarki po czym, na sam koniec programu, pokazuje błąd e24. Wody jest tyle co w filtrze.
  • Poziom 15  
    Zdemontować pompę spustową i sprawdzić czy nie jest czymś zablokowana.
    Dodatkowy wyczyścić i ponownie sprawdzić działanie.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Pompa myjaca ma luz na wirniku.