Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe narzędzie deweloperskie dla układów Western Digital RISC-V od UltraSoC

ghost666 02 Mar 2019 22:28 183 0
 • Nowe narzędzie deweloperskie dla układów Western Digital RISC-V od UltraSoC
  Firma UltraSoC stworzyła dedykowane narzędzia do analityki systemów wbudowanych oparte a stworzonym przez Western Digital rdzeniu SweRV. Rdzeń ten oparto na architekturze RISC-V, dlatego też narzędzia dla deweloperów, wykorzystujących te układy, muszą być tworzone niemalże zupełnie od podstaw. W nowym debugerze zintegrowano nowy interkonekt WD - OmniXtend, który umożliwia na spójne czytanie pamięci podręcznej układu.

  Rdzenie SweRV zostały stworzone przez WD specjalnie do zastosowania w ich dyskach i pamięciach, ale firm ma nadzieję, że wypuszczenia na rynek tego projektu pozwolić ma na przyspieszenie przyjmowania nowej, otwartej architektury na rynku. SweRV to superskalarny, 32-bitowy rdzeń z dziewięciostopniowym potokiem, umożliwiającym załadowanie nawet kilku rozkazów naraz i symultaniczne ich przetwarzanie.

  Technologia OmniXtend stworzona została przez WD wspólnie z SiFive. Pozwala na zachowywanie spójności pamięci podręcznej nawet pomiędzy układami połączonymi siecią Ethernet.

  Ekosystem do analityki i debugowania układu powstał dzięki wspólnej pracy WD i UltraSoC. Pozwala on nie tylko na analizowanie działania układów Western Digital, ale pozwolić ma także na współdziałanie z innymi układami, produkowanymi w oparciu o rdzenie SweRV przez inne firmy.

  Nowe narzędzie UltraSoC dla układów o architekturze RISC-V pozwala na śledzenia działania procesora: szczegółowe przeglądanie zachowania programów, co jest kluczowe dla programistów systemowych systemów wbudowanych. Wbudowana w ekosystem architektura analityki jest w stanie obsługiwać wielordzeniowe implementacje układów o architekturze RISC-V i umożliwia bezproblemowe tworzenie i debugowanie systemów zawierających wiele różnych typów procesorów. Ma również zastosowanie w przypadku prostszych urządzeń, takich jak ekonomiczne, jednoprocesorowe systemy IoT. Technologia analityki osadzonej UltraSoc jest dostarczana oprogramowanie lub jako bloki IP do implementacji w krzemie.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/debug-platform-supports-western-digital-risc-v-core


  Fajne! Ranking DIY