Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzia dla mikrokontrolerów Renesasa z interfejsem dla enkoderów absolutnych

ghost666 02 Mar 2019 22:59 201 0
 • Narzędzia dla mikrokontrolerów Renesasa z interfejsem dla enkoderów absolutnych
  Mikrokontrolery z rodziny RZ/T1 firmy Renesas to wysokowydajne, 32-bitowe układy, dedykowany m.in. do współpracy z silnikami z enkoderami. Niedawno do układów z tej rodziny dodano wsparcie dla enkoderów absolutnych. Teraz Renesas wypuścił specjalną bibliotekę do konfiguracji tego peryferium w układzie oraz dedykowany konfigurator, który pozwala na istotne uproszczenie tej czynności.

  Narzędzia dla mikrokontrolerów Renesasa z interfejsem dla enkoderów absolutnych

  Mikrokontrolery z rodziny RZ/T1 mogą wykorzystywać w jednym układzie do dwóch kanałów enkoderów. Mikrokontroler ten dysponuje szeregiem standardowych interfejsów (patrz tabelka po prawej). Pozwala to na tworzenie precyzyjniejszych systemów kontroli ruchu silnika w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego, jednocześnie minimalizując koszty systemu jak i potrzebna do jego realizacji powierzchnię płytki drukowanej

  Czym są układy RZ/T1

  Ta rodzina mikrokontrolerów od Renesasa to pracujące z zegarem do 600 MHz układy z rdzeniem ARM Cortex-R4 (do zastosowań w systemach czasu rzeczywistego) z wbudowanym rdzeniem FPU. System wykorzystuje ciasno związaną pamięć TCM, co pozwala na reagowanie systemu w czasie rzeczywistym i szybki dostęp do CPU z pominięciem pamięci podręcznej układu. Czyni to system idealnym do zastosowaniu w systemach czasu rzeczywistego, takich jak procesory kontroli ruchu.

  Nowe oprogramowanie do konfiguracji interfejsów enkoderów w tych mikrokontrolerach pobrać można tutaj.

  Źródło: materiały prasowe firmy Renesas.


  Fajne! Ranking DIY