Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona taśma wyświetlacza samsung galaxy s7

03 Mar 2019 11:42 558 12
  • Poziom 2  
    Urwana taśma od dotyku samusng galaxy s7. Czy da się coś z tym zrobić?
  • Poziom 43  
    Jeżeli chodzi o zaznaczony elipsą przeze mnie fragment to tylko wymiana razem z płytką. Chyba, że taśma w miejscu oznaczonym strzałką jest rozłączna i wtedy wymiana tylko taśmy. Połączyć zerwanych ścieżek raczej nie ma szans.
  • Poziom 2  
    Chodzi o fragment zaznaczony przez Ciebie elipsą. W jaki sposób to wymienić, ewentualnie jaki koszt gdybym nie wymieniał tego sam?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Spytaj w serwisie GSM.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    tino2003 napisał:
    Nie do naprawy.

Pewnie, ze do naprawy. Serwis majacy maszyne HOT-BAR wymieni tasme bez wiekszego problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    pacholik napisał:
    http://brokenlcd.eu/ z tego co wiem to mają HOT-BAR.

Pozdrawiam

Tylko trzeba mieć jeszcze taśmę.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    tino2003 napisał:
    sm233 napisał:

Pewnie, ze do naprawy. Serwis majacy maszyne HOT-BAR wymieni tasme bez wiekszego problemu.

Więc czekamy na koszty oraz efekty. :)

Efekty jak najbardziej sa. W PL sa co najmniej 2 firmy, ktore to robia. Swego czasu oglaszaly sie na allegro. Niestety w przypadku obu, ktore sprawdzilem, potrzeba duzo cierpliwosci bo czas oczekiwania na odzyskanie naprawionych wyswietlaczy to 1-2 miesiece (moze pechowo trafilem, ale u obu mialo byc to ok tygodnia) a efekty tez byly rozne. W pierwszym przypadku - Note 3, dotyk przestal dzialac w jednej linii po zgieciu tasmy - moze i moja wina - trudno powiedziec, na krotko i na plasko dzialal, ale jednak tak telefonu zlozyc sie nie da. Na naprawe czekalismy ok miesiaca i tez trzeba sie bylo ze 2 razy przypominac.

W drugim - podobno nie mogli dopasowac wlasciwej tasmy i po blisko 2 miesiacach ciaglego dopytywania odeslali w koncu sprawny wyswietlacz, ale inny egzemplarz - dziala. 2 inne wyswietlacze - jeden naprawili i dziala, drugi - do S5 w ktorym obraz zanikal i gdzie pierwsza firma sie poddala, w drugiej raz mowili, ze udalo sie dopasowac tasme i dziala po czym ostatecznie, ze jednak nie dziala i to juz problem w samym panelu. Moze jakis problem z komunikacja wewnatrz firmy, niemniej troche dziwnie to wyszlo.

Podsumowujac - jest to do zrobienia majac sprzet, doswiadczenie i tasmy, ale zalecam cierpliwosc. Ceny miedzy 80 - 140zl z tego co pamietam, w zaleznosci od modelu.
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    No właśnie, napisałeś to czego mi się nie chciało pisać, że teoretycznie firmy są i się da, ale jak przyjdzie co do czego to szkoda gadać.

Raz też zlecałem zrobienie takiej taśmy którą klient sam sobie urwał i po 3 tyg, otrzymałem info, że wszystko się udało jednak do końca nie działa poprawnie. Koszty nie duże, ale trzeba było ponieść.
  • Poziom 2  
    Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

Dodano po 49 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanko - jaki serwis mi to zrobi, polecacie jakiś?
  • Poziom 33  
    Te 2 firmy ktore znam to Maxtel z Czestochowy i LCDGSM z Suwalk.